Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy sterownik graficzny Nvidia eliminuje crashe w wielu grach
Sobota, 29 Luty 2020 14:16, Wpisany przez Anna Borzęcka
geforce-sterownik
Pobierz go już teraz.

Nvidia udostępniła najnowszą wersję swojego sterownika graficznego GeForce Game Ready Driver. Aktualizacja o numerze 422.50 została przygotowana z myślą o optymalnej obsłudze rozszerzeń do popularnych gier, wsparciu dla nowych monitorów kompatybilnych z G-Sync, a także usunięciu pewnych problemów występujących w konkretnych tytułach.

Sterownik GeForce Game Ready Driver 442.50 powstał, by zapewnić optymalne wsparcie dla gry Apex Legends podczas 4. sezonu rozgrywek, a także dodatków Warlords of New York do The Division 2 oraz Genesis Part 1 do ARK: Survival Evolved. Jednocześnie, aktualizacja eliminuje błędy występujące w takich produkcjach Apex Legends, Mortal Kombat czy Red Dead Redeption 2. Oto pełna lista usterek, które usunięto:

  • Red Dead Redemption 2 – losowe wyłączanie się gry, gdy ta działa z API Vulkan na układach Pascal lub Starszych
  • Apex Legends – wyłączanie się gry w z komunikatem błędu DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG 0x887A0006
  • Mortal Kombat – samoczynne wyłączanie się gry bez wyświetlania komunikatu błędu
  • Zombie Army: Dead War 4 – migotanie w grze uruchomionej z API Vulkan i z aktywowanym HDR
  • Battleeye – pojawianie się DMW przy aktywnym trybie Nvidia Low Latency Mode ustawionym na Ultra
  • Twitch Studio – przekłamania graficzne pojawiające się, gdy użytkownik włączył w panelu kontrolnym Nvidii funkcję Image Sharpening
  • Sonic & All-Stars Racing Transformed – samoczynne wyłączanie się gry podczas zabawy na poziomie z wodą

rdr-2

Niestety, są też problemy, których nowa aktualizacja nie rozwiązuje. World od Warcraft: Battle for Azeroth nadal może się na Windows 7 wyłączać podczas przełączania trybu z DX11 na DX12, w grze Zombie Army: Dead War 4 zakładki Ansel i Freestyle nadal nie są dostępne, a podczas zabawy w Tom Clancy's Rainbow Six Siege na API Vulkan przy włączonym G-Sync, gdy użytkownik przełącza się między trybem pełnoekranowym a okienkowym, występuje migotanie ekranu.

Jak już wspomniałam, sterownik o numerze 442.50 wprowadza wsparcie dla kolejnych monitorów, które uzyskały certyfikat G-SYNC Compatible. Dokładniej mówiąc, chodzi o trzy modele monitorów – AOC AG271FZ2, AOC AG271F1G2 oraz Asus PG43U.

Rzecz jasna, nowa wersja sterownika Nvidia jest kompatybilna z 64-bitowymi wersjami Windowsa 7/8.1 i 10. Można ją zainstalować zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach.

GeForce Game Ready Driver 442.50 można pobrać z naszego portalu, bądź za pośrednictwem aplikacji GeForce Experience. Aplikacja GeForce Experience jest natomiast dostępna do pobrania w naszej bazie z oprogramowaniem:


Źródło: Nvidia