Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify - mobilna aplikacja na Androida przejdzie metamorfozę
Czwartek, 27 Luty 2020 19:42, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify nowe 1
Idzie nowe.

Mobilna aplikacja Spotify doczeka się zmian w interfejsie. Rozmieszczenie niektórych ikon ma być bardziej intuicyjne, a całość przejrzystsza i nowocześniejsza. Co ciekawe, część użytkowników systemu iOS może już cieszyć się odświeżoną wersją usługi. Osoby korzystające z Androida jeszcze trochę poczekają.

Czego możemy spodziewać się po „odnowionym” Spotify? Deweloperzy wyszczególniają tylko kilka nowości. Przede wszystkim przycisk „Odtwarzanie losowe” zostanie naniesiony – w postaci mniejszej ikony - na ten odpowiadający za zwykłe uruchamianie muzyki / podcastu. Dodany zostanie także specjalny pasek akcji, gdzie znajdzie się opcja m.in. polubienia utworu lub pobrania go.

ezgif-7-212c76bea932Źródło: Spotify

bar-1100x354
Źródło: Spotify

Na blogu Spotify możemy wyczytać następującą informację:

„Wszystkie akcje (polub, pobierz) dla użytkowników Premium są zgrupowane w środkowej części ekranu. Ponadto funkcja pobierania ma nową ikonę – tę samą, której do tej pory używaliśmy do podcastów. Co więcej, nowy wiersz akcji zawiera wszystko, co możesz chcieć robić jedną ręką. Wrażenia płynące z jego użytkowania są znacznie bardziej intuicyjne”.

Mobilna aplikacja wzbogaci się także o nowy wygląd list z utworami. Każda piosenka lub podcast zaopatrzona zostanie grafiką, liczbą odtworzeń i jeszcze bardziej szczegółowymi danymi. Spotify twierdzi, że zabieg ten ułatwi nawigację w usłudze i znajdowanie żądanych treści.

ezgif-7-aef23a1dab5fŹródło: Spotify

Nie wiadomo, kiedy aktualizacja pojawi się u użytkowników Androida. Spotify podaje jedynie, że nastąpi to „wkrótce”. Pierwszy w kolejce jest system iOS.

Źródło: Spotify