Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarka Brave od teraz ze zintegrowanym internetowym "wehikułem czasu"
Czwartek, 27 Luty 2020 13:55, Wpisany przez Maksym Słomski
brave wayback machine
Wayback Machine natywnie w Brave.

Gdybym poprosił czytelników Instalek o wymienienie 5 przeglądarek internetowych, to wielu po wskazaniu Chrome'a, Firefoxa, Edge'a i Opery mogłoby zabraknąć kolejnych pomysłów. Warto pamiętać, że pośród kilku niszowych propozycji jedną z ciekawszych stanowi Brave, która doczekała się właśnie aktualizacji wprowadzającej bardzo przydatną funkcję.

Nowy Brave 1.4.95 debiutuje z natywną integracją z lubianym narzędziem Wayback Machine. Ten internetowy wehikuł czasu już od 23 lat pozwala oglądać jak poszczególne witryny zmieniały się na przestrzeni czasu. Ba, dzięki Wayback Machine pooglądać można nawet nie działające już serwisy - w bazie zaindeksowano już ponad 900 miliardów (!) unikalnych URLi i ponad 400 miliardów stron internetowych. W jaki sposób działa Wayback Machine w Brave?

Gdy korzystając z Brave przejdziecie pod adres witryny internetowej, która zwróci popularny błąd 404 lub błędy 408, 410, 451, 500, 502, 503, 504, 509, 520, 521, 523, 524 i 526, przeglądarka zaproponuje automatycznie wyświetlenie zawartości danej strony, zcache'owanej w omawianym narzędziu.

brave

Przeglądarka internetowa Brave ceniona jest za szybkie działanie i minimalne zapotrzebowanie na zasoby komputera. Ponadto, w narzędziu zintegrowano sprawnie działający silnik blokujący reklamy o nazwie Brave Shield. Nie brakuje w nim lubianego trybu ciemnego, a w mobilnej wersji Brave można utworzyć wygodny skrót do otwierania trybu prywatnego.

Najnowszą wersję Brave ściągniecie z naszej bazy plików - w wersjach desktopowej i mobilnej.