Instalki.pl » Aktualności » Software » Ta nowość dla iPhone'ów przyniesie ulgę wszystkim użytkownikom
Czwartek, 27 Luty 2020 15:13, Wpisany przez Tomasz Bielski
szybkie ladowanie 100 w xiaomi
W przypadku problemów.

Apple może pracować nad zupełnie nową funkcjonalnością, która trafi do oprogramowania iOS 13.4. Konkretniej chodzi o specyficzną możliwość odzyskiwania oprogramowania dla iPhone’ów, bez wykorzystania dodatkowego sprzętu. Do tej pory, aby przywrócić system na smartfonach z jabłkiem trzeba było podłączyć urządzenie kablem bezpośrednio do komputera. Nowość w iOS 13.4 ma sprawić, iż będzie można wykonać cały proces posiadając jedynie stabilne połączenie z internetem.

Wskazówki dotyczące opisywanej funkcji zostały znalezione w kodzie wersji beta oprogramowania przez serwis 9to5Mac. Na iPhone’ach będzie można wybrać specjalną opcję, która oznaczona jest jako „Odzyskiwanie systemu operacyjnego” i zawiera w sobie przycisk połączenia. Nie wiadomo, które sprzęty będą kompatybilne z tym rozwiązaniem. Bardzo możliwe, że sprawa będzie dotyczyła nie tylko smartfonów, ale również tabletów iPad czy iPodów Touch.

Kod znajdujący się w oprogramowaniu iOS 13.4 beta wskazuje także na to, iż odzyskiwanie systemu będzie możliwe poprzez podłączenie jednego iPhone’a do drugiego za pomocą kabla. Do całości zostanie wykorzystane narzędzie Migration Tool, które pozwala na przenoszenie danych osobom zmieniającym system z Androida na iOS.

appleodzyskiwanie2

Warto wspomnieć, iż funkcja odzyskiwania systemu przy wykorzystaniu samego połączenia internetowego jest dostępna od jakiegoś czasu w przypadku osób korzystających z komputerów z oprogramowaniem macOS. Apple nie wymaga żadnego dodatkowego akcesorium, aby sprawnie przeprowadzić cały proces ponownej instalacji.

Nowa funkcjonalność, która zostanie wprowadzona przez Apple może sugerować chęć uwolnienia się producenta od dodatkowych akcesoriów oraz kabli. W iOS 13.4 znajdzie się także wiele innych nowości. Wśród nich warto wymienić udostępnianie folderów iCloud, nowe naklejki Memoji, aktualizacje CarPlay czy też wprowadzenie technologii CarKey zamieniającej iPhone’a w kluczyki do samochodu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na udostępnienie finalnej wersji systemu.

Źródło: WCCFTech