Instalki.pl » Aktualności » Software » Google chce dalej współpracować z Huawei. Firma prosi o licencję
Środa, 26 Luty 2020 14:23, Wpisany przez Tomasz Bielski
szybkie ladowanie 100 w xiaomi
Dokumenty zostały wysłane.

Największym problemem dla Huawei w związku z zakazem handlu nałożonym przez Departament Handlu USA jest to, iż firma nie może korzystać z usług Google Mobile Services na swoich nowych sprzętach. Sytuacja zmusiła chińską markę do rozwoju własnych usług mobilnych Huawei jako swoistej alternatywy.

Wiceprezes działu odpowiedzialnego za rozwój Androida oraz Sklepu Play, Sameer Samat w wywiadzie dla DPA poinformował, iż Google zwróciło się do rządu Stanów Zjednoczonych w celu odnowienia licencji pozwalającej handlować z Chińczykami. Samat niestety nie ujawnił, kiedy możemy spodziewać się decyzji w kwestii ewentualnego zniesienia zakazu. Ostateczne rozwiązanie problemu nie leży bowiem w rękach Google.

Amerykański Biały Dom już wcześniej pozwolił firmom ubiegać się o licencję na handel z Huawei. Zielone światło w tej kwestii otrzymał chociażby Microsoft, wznawiając relacje biznesowe z Chińczykami – firma może dzięki temu korzystać z systemu Windows 10 na swoich komputerach Matebook.

huaweigoogle2

W przypadku, w którym Google otrzyma pozwolenie na wznowienie licencji dla Huawei może okazać się, iż Chińczycy bardzo chętnie skorzystają z takiej możliwości. Tym samym marka mogłaby powrócić do oferowania smartfonów z dostępem do Sklepu Play oraz innych, kluczowych aplikacji. Samo Google ostrzegło jednak użytkowników przed próbą instalacji aplikacji giganta w alternatywny sposób. Kompromis ma być niewarty bezpieczeństwa danych i ciężko się z tym nie zgodzić.

Huawei ma bardzo ambitne plany w zakresie własnych usług mobilnych. Chińczycy zainwestowali ogromną kwotę w rozwój HMS, a zespoły programistów na całym świecie pracują tak by pomysł Huawei mógł stać się rzeczywistością.

Obecnie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów w tej sprawie. Oficjalna odpowiedź rządu USA powinna nadejść na przestrzeni najbliższych tygodni.

Źródło: AndroidAuthority