Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz smartfon z Androidem i używasz trybu samolotowego? Google szykuje ważne usprawnienie
Piątek, 21 Luty 2020 11:39, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
samolot start
Wreszcie.

Podróże samolotem bywają męczące dlatego warto się zrelaksować słuchając muzyki lub oglądając ulubione seriale, tym bardziej, że większość aplikacji do streamingu jak Netflix czy HBO GO pozwala teraz pobierać odcinki offline. Oczywiście trzeba pamiętać aby włączyć tryb samolotowy i wiąże się z tym pewna niedogodność.

Osobiście wielokrotnie przekonałem się o tym bowiem zazwyczaj w podróży korzystam ze słuchawek bezprzewodowych Bluetooth. Smartfony z Androidem w momencie włączenia trybu samolotowego wyłączają łączność telefoniczną, transfer danych, Wi-Fi i niestety Bluetooth.

Czekasz na start, włączasz tryb samolotowy i... łączność ze słuchawkami zostaje przerwana. W tym momencie trzeba ręcznie aktywować Bluetooth i ponownie podłączyć akcesorium. Na szczęście w nowym Androidzie ten problem zniknie.

Google udostępniło właśnie deweloperom podglądową wersję Androida 11. Oczywiście jest to bardzo wczesna kompilacja, a na finalną wersję poczekamy jeszcze kilka miesięcy. W oprogramowaniu znaleziono już wiele interesujących funkcji, a wśród nich ważna zmiana dotycząca trybu samolotowego.

Pierwsze testy Androida 11 wskazują, że system nie będzie automatycznie wyłączał modułu Bluetooth podczas aktywacji trybu samolotowego w sytuacji gdy utrzymuje on aktywne połączenie z urządzeniem. Oznacza to, że nie będziesz już odcinany od melodii lub filmów, gdy rozsiądziesz się wygodnie w fotelu samolotu.Niestety minie sporo czasu, zanim nowa funkcja będzie dostępna dla wszystkich. Publiczna beta Androida 11 pojawi się w czerwcu, a na finalną wersję oprogramowania musimy poczekać do jesieni.

Źródło: androidauthority