Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome: ważna zmiana dotycząca synchronizacji zapisanych haseł
Środa, 19 Luty 2020 11:52, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Chrome hasla
Większa kontrola nad prywatnością.

Jednym z głównych atutów Google Chrome jest wygodna synchronizacja danych. Niezależnie od tego czy korzystasz z przeglądarki na komputerze czy smartfonie, dane przeglądania takie jak historia, zakładki, rozszerzenia, motywy, hasła czy otwarte karty zapisywane są na koncie Google. Wszystko wskazuje na to, że Google zamierza dać użytkownikom większą kontrolę nad zapisanymi hasłami.

Aktualnie jeżeli użytkownik ma włączoną synchronizację danych w Chrome i pozwoli przeglądarce na zapisanie hasła, to zostanie automatycznie zapisane w chmurze na koncie Google. Twórcy przeglądarki chcą jednak dodać możliwość lokalnego zapisywania haseł.

W kodzie źródłowym projektu Chromium odkryto funkcję związaną z lokalnym zapisywaniem haseł. Jeżeli zostanie ona wprowadzona, przeglądarka Google Chrome pozwoli użytkownikom wybrać miejsce zapisania każdego hasła, a dedykowane ikony, które będą wyświetlane obok każdego hasła, pomogą ustalić, czy są zapisywane na urządzeniu, czy w chmurze.

Na razie nie wiadomo kiedy omawiana nowość trafi do Chrome. Jeżeli się pojawi, z pewnością będzie można dodać ją również do innych przeglądarek opartych na silniku Chromium jak Microsoft Edge czy Opera.

Źródło: Softpedia