Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify z odświeżoną sekcją podcastów
Wtorek, 18 Luty 2020 20:28, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify podcast 1
Wygląda o wiele lepiej.

Spotify od pewnego czasu coraz dynamiczniej rozwija segment podcastów. Dowodem na to są chociażby liczne aktualizacje platformy skupiające się wokół tegoż popularnego formatu. Jak się okazuje, usługa już niedługo wzbogaci się o kilka kolejnych interesujących zmian.

Mobilna sekcja podcastów przejdzie małą metamorfozę. Spotify chce, byś miał jasny wgląd w to, co słuchasz – dlatego też opisy poszczególnych odcinków będą bardziej widoczne. Nie będzie trzeba już przesuwać palcem, by ujrzeć szczegóły. Wyświetlana zostanie także kategoria tematyczna, do której należy dany podcast.

Część twórców decyduje się na stworzenie specjalnego dźwiękowego „zwiastuna” podcastu, czyli krótkiej zapowiedzi tego, o czym podcast w ogóle będzie. Spotify będzie od teraz takie wprowadzenie wyróżniać na samej górze listy odcinków. W ten sposób użytkownicy szybciej i lepiej poznają osobę odpowiedzialną za dany podcast.

Wszystkie dotychczasowe funkcje sekcji podcastów nadal będą obecne. Nie mamy więc do czynienia z totalną zmianą, ale raczej usprawnieniem niektórych elementów oraz delikatnym odświeżeniem interfejsu. Nowy wygląd został wprowadzony właśnie na amerykańskim rynku, do Europy powinien dotrzeć już niedługo.

Źródło: 9to5mac