Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft zapowiada funkcje, które wkrótce trafią do Edge Chromium
Środa, 19 Luty 2020 12:23, Wpisany przez Anna Borzęcka
edge-chromium
Kolejna aktualizacja przeglądarki już za pasem.

W styczniu tego roku Microsoft w końcu udostępnił swoją nową przeglądarkę Edge Chromium – przeglądarkę, w której leciwy już silnik EdgeHTML został zastąpiony przez Chromium. Trzeba przyznać, że ta jest nie tylko szybsza, ale i nowocześniejsza od swojej poprzedniczki, jednak wciąż posiada pewne wady. Na szczęście, niektóre z nich już niedługo zostaną naprawione. Firma przedstawiła zaktualizowany terminarz z listą zmian i funkcji, które w odpowiednim czasie mają do Edge’a Chromium trafić.

Jak możemy wyczytać w zapowiedzi Microsoftu, już w lutym tego roku w przeglądarce mają zostać rozwiązane problemy z synchronizacją Ulubionych (odpowiednikiem Zakładek z Chrome), ponownym pojawianiem się wcześniej usuniętych Ulubionych czy ich duplikowaniem. Później, lecz jeszcze nie wiadomo kiedy, firma zamierza wzbogacić Edge’a Chromium też o dodatkowe opcje sortowania Ulubionych.

edge-chromium-plany
Fragment listy zmian planowanych dla Edge’a Chromium | Źródło: Microsoft

Nowości, które są planowane na luty to też możliwość synchronizowania zainstalowanych do przeglądarki rozszerzeń między urządzeniami. Poza tym, w tym miesiącu Microsoft chce między innymi pozwolić na ustawianie dowolnego zdjęcia jako tło nowo otwartej karty.

Co jeszcze czeka Edge’a Chromium w nieco dalszej przyszłości?


Latem w przeglądarce ma pojawić się możliwość synchronizowania między urządzenimi historii przeglądania. W bliżej nie określonym terminie Microsoft chce wprowadzić zaś wsparcie dla motywów z Chrome Web Store, czytania na głos plików PDF, automatycznego blokowania autoodtwarzania na stronach, udostępnić Edge’a Chromium na urządzeniach z Linuxem, i nie tylko.

edge-chromium-microsoft

Pełną listę planowanych przez Microsoft zmian znajdziecie pod tym adresem. Co ciekawe, wymieniono też w niej rzeczy, których firma zdecydowanie nie zamierza do Edge’a wprowadzić. Wśród nich znalazła się możliwość logowania do przeglądarki z pomocą konta Google.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie Edge Chromium otrzyma aktualizację ze zmianami zapowiedzianymi na luty. Do końca miesiąca nie pozostało jednak zbyt wiele dni, a więc raczej nie będziemy musieli czekać na nią zbyt długo.

Pamiętajcie, że przeglądarkę Edge Chromium można pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Microsoft