Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10X zainstalowany na MacBooku i Surface Go - zobaczcie jak działa (wideo)
Poniedziałek, 17 Luty 2020 13:16, Wpisany przez Maksym Słomski
surface go windows 10x
Całkiem uniwersalny system.

Windows 10X budzi bardzo duże zainteresowanie i nikogo obserwującego rynek oprogramowania nie powinno to dziwić. System zaprezentowany z początkiem października ubiegłego roku wygląda naprawdę intrygująco i cieszymy się, że trafi nie tylko na urządzenia z dwoma ekranami, ale zadebiutuje także na niektórych laptopach. Wygląda na to, że oprogramowanie Microsoftu może działać z powodzeniem także na urządzeniach... Apple.

Jeden z deweloperów korzystających z Twittera pod pseudonimem Bunshine Biscuit at scale pochwalił się, że uruchomił Windowsa 10X na MacBooku 12". Utalentowany mężczyzna dowiódł przy okazji, że pomimo tego, iż nowy Windows nie był projektowany z myślą o urządzeniach z pojedynczym ekranem, to może działać również na nich. Interfejs wydaje się w pełni funkcjonalny - zobaczcie sami.


Nieco wcześniej inny deweloper, Steve Troughton-Smith, dzięki udostępnionemu przez Microsoft Windows 10X SDK zainstalował omawiany system na sprzęcie Surface Go. Tutaj jednak pojawiły się problemy z działaniem modułu Wi-Fi, a także oprogramowaniem płytki dotykowej. Troughton-Smith udostępnił nawet w sieci poradnik dla śmiałków, którzy zechcieliby podjąć się próby instalacji Windowsa 10X na innych ciekawych urządzeniach.


Windows 10X oficjalnie przez Microsoft prezentowany był na urządzeniach Surface Neo i Surface Duo. Jakiś czas temu składany smartfon Microsoftu (drugie z wymienionych urządzeń) mogliśmy podziwiać w pełnej krasie na nagraniu z metra, w rękach jednego z pierwszych jego testerów - najpewniej pracownika firmy.

Prace nad Windows 10X powinny zakończyć się jeszcze tej wiosny. Debiut rynkowy nowego oprogramowania Microsoftu odbędzie się najpewniej na chwilę przed premierą Surface Neo, czyli przed końcem 2020 roku.