Instalki.pl » Aktualności » Software » Przetestuj 269 Linuxów w przeglądarce internetowej, bez instalowania!
Niedziela, 16 Luty 2020 11:11, Wpisany przez Maksym Słomski
distrotest 269 linuxow
Teraz każdy może łatwo przetestować różne Linuxy.

Wiele osób naprawdę bardzo chciałoby wypróbować któregoś z Linuxów, aby na własnej skórze przekonać się, czy jest to system przyjemny w użytkowaniu. Niestety, instalacja tego oprogramowania większość osób najzwyczajniej w świecie przeraża. A co gdybym powiedział Wam, że możecie wypróbować ponad 260 różnych dystrybucji Linuxa bez konieczności ich instalowania? Umożliwia to pewien serwis internetowy, umożliwiający uruchomienie przeróżnych wersji otwartoźródłowego systemu w... przeglądarce internetowej.

Linux w przeglądarce? Proszę bardzo!


Witryna umieszczona pod adresem distrotest.net umożliwia przetestowanie łącznie 269 różnych dystrybucji Linuxa w aż 952 wersjach. Wszystkie systemy można przetestować online, bez potrzeby ich instalowania. Nie towarzyszą temu absolutnie żadne ograniczenia - możecie instalować oraz odinstalowywać oprogramowanie, a także z niego korzystać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kasować pliki systemowe lub formatować dysk twardy.

Przeglądając zasób Distrotest.net trudno jest znaleźć dystrybucję, której brakuje na liście. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że są to systemy bez połączenia internetowego - oprogramowanie może być doinstalowywane z "dysku systemowego". Innym jest to, że po wyłączeniu przeglądarki stan danego systemu jest resetowany, co jest jednak dość logiczne. Strona internetowa ma Wam pozwolić zapoznać się z danym systemem, a nie korzystać z niego na bieżąco w takiej właśnie postaci.

zorin os distrotest

Spróbujcie! To najłatwiejszy sposób na to, aby sprawdzić dystrybucje Linuxa, które przypadły Wam do gustu i podjąć decyzję dotyczącą tego, z których z nich warto korzystać. Uwaga: czasem na uruchomienie danego systemu trzeba chwilkę zaczekać. Na przetestowanie każdego OSu macie 15 minut.

Jeśli uważacie, że którejś z dystrybucji brakuje na liście, możecie napisać pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i poprosić o jej dodanie.