Instalki.pl » Aktualności » Software » Gboard Emoji Kitchen - łącz ze sobą emotikony, by tworzyć nowe!
Niedziela, 16 Luty 2020 12:01, Wpisany przez Maksym Słomski
emoji kitchen gboard laczenie emoji
Nagrody filmowe zostały rozdane.

Emotinków jest już cała masa, a każdego roku przybywa ich coraz więcej. Nie znaczy to jednak, że obecny zasób tych graficznych odpowiedników ludzkich emocji (i nie tylko) jest kompletny i pozwala każdorazowo idealnie przekazać rozmówcy to, co w danym momencie czujemy. Z tej właśnie okazji firma Google postanowiła wzbogacić swoją popularną klawiaturę Gboard dla Androida o nową, praktyczną funkcję. Mowa o możliwości... miksowania ze sobą emoji!

Jak połączyć ze sobą emoji?


Nowa funkcja w klawiaturze Gboard została nazwana Emoji Kitchen. Podobnie jak składniki w kuchni, także i tutaj mieszać można ze sobą różne emotikony, by za pomocą tego działania uzyskać nowy, czasem dość niespodziewany efekt. Wyobraźcie sobie na przykład, że chcecie komuś przekazać, że kochacie go tak bardzo, że do oczu pchają się Wam łzy wzruszenia. W Emoji Kitchen wystarczyło będzie zmiksować ze sobą płaczące emoji, a także emoji z buziakiem, aby otrzymać buźkę z łzami w wirtualnych oczach, przesyłającą całusa. Takie to proste.Google za pośrednictwem swojego bloga pokazało kilka różnych przykładów zupełnie nowych buziek tworzonych za pomocą Emoji Kitchen. Możliwości wydają się wręcz nieograniczone. Drobnym mankamentem jest to, że plik wyjściowy powstały z połączenia dwóch buziek jest naklejką, a nie emoji, które możecie wpisać za pomocą zwykłego tekstu.

emoji kitchen 0
emoji kitchen 1
emoji kitchen 2

Emoji Kitchen pojawia się w aplikacji klawiatury Gboard falami i wkrótce będą mogli z niej korzystać wszyscy użytkownicy. Jeśli nie zainstalowaliście jeszcze klawiatury Gboard dla Androida, pobierzecie ją tutaj za pośrednictwem naszej bazy plików. Do programu testowego klawiatury Gboard dołączycie w tym miejscu.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w 2020 roku zostanie dodanych łącznie 117 nowych emoji. Niektóre z nich będziecie mogli wykorzystać w apce Gboard, by łączyć je z innymi emotikonami w nowe, ciekawe obrazki.

Źródło: Google