Instalki.pl » Aktualności » Software » Gmail wzbogaci się o ulepszony system etykiet
Sobota, 15 Luty 2020 20:04, Wpisany przez Piotr Malinowski
gmail etykiety 3
Rodem z Inbox.

Google swego czasu złożyło obietnicę użytkownikom Gmaila, zgodnie z którą usługa ma regularnie wzbogacać się o praktyczne funkcje znane ze skrzynki pocztowej Inbox. Jak się okazuje, już niedługo możemy mieć do czynienia z wprowadzeniem aktualizacji potwierdzającej słowa przedstawicieli giganta z Moutain View.

Redaktorzy portalu 9to5google doszukali się w kodzie aplikacji Gmail na Androida wzmianek o… ulepszonej automatyzacji etykiet. Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami klienta pocztowego od Google, to zapewne kojarzycie system etykiet. System rozpoznaje chociażby, czy otrzymana wiadomość to „oferta” czy coś z kategorii „społeczność”.

Użytkownicy mają także możliwość ręcznego filtrowania maili poprzez np. oznaczanie ich danym kolorem. Google planuje jednak usprawnienie całego procesu – odnaleziono bowiem etykiety nazwane „podróż” oraz „zakupy. Wygląda na to, że już niedługo potwierdzenia zakupionych biletów czy informacje o złożonych zamówieniach będą automatycznie przypisywane do odpowiednich kategorii.

gmail etykiety 1Źródło: 9to5google

To jednak nie jedyna zmiana, która czeka użytkowników Gmaila. Jeśli otrzymacie wiadomość o zakupionym bilecie lotniczym i otworzycie ją w przeglądarkowej wersji klienta, to informacja o dacie odlotu umieszczona będzie (najprawdopodobniej) przed faktyczną treścią wiadomości. Jest to możliwe dzięki systemowi „smart mail” – ma on pojawić się także w mobilnej wersji Gmaila.

gmail etykiety 2Źródło: 9to5google

Trudno mówić o nawet przybliżonej dacie wdrożenia powyższych funkcji. Odnaleziono zaledwie wzmiankę o ich możliwej implementacji, więc możliwe, iż miną długie miesiące zanim nowości ujrzą światło dzienne.

Źródło: 9to5google