Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook z aplikacją Hobbi. Do złudzenia przypomina ona Pinterest
Sobota, 15 Luty 2020 12:40, Wpisany przez Piotr Malinowski
hobbi facebook
Przyjmie się?

Nie tak dawno Facebook powołał specjalny zespół, którego zadaniem jest tworzenie eksperymentalnych aplikacji. Usługi te mają na bieżąco badać rynek i sprawdzać, co podoba się obecnie użytkownikom. Jak na razie żaden program nie podbił jeszcze serc konsumentów i raczej nie uda się to także Hobbi.

Tak właśnie nazywa się nowy projekt marki NPE Team. Jak możemy wyczytać z opisu aplikacji w App Store (tylko na razie tam jest dostępna): „Zapisuj zdjęcia projektów, nad którymi pracujesz i aktywności, które uwielbiasz. Organizuj swoje zdjęcia i umieszczaj je w specjalnych kolekcjach – pozwoli Ci to na obserwację procesu twórczego w czasie. Udostępniaj swoje ulubione projekty znajomym oraz rodzinie”.

hobbi 1Źródło: App Store 

Nie da się ukryć, że Hobbi jest usługą do złudzenia przypominającą Pinterest, tylko obecnie znacznie okrojoną. Osobiście najbardziej w tym wszystkim przeszkadza mi to, iż Facebook po raz kolejny idzie na łatwiznę i nawet nie próbuje być oryginalny. Zresztą – oceny programu w App Store mówią same za siebie.

Użytkownicy krytykują Facebooka za kopiowanie konceptu aplikacji i nie rozumieją sensu tworzenia takiego projektu. Warto jeszcze raz zaznaczyć, że mówimy o eksperymentalnym przedsięwzięciu, które – jeśli nie przyjmie się wśród społeczności – zostanie szybko usunięte. Podobnie było z usługą do memów o nazwie Whale – jej los został szybko przesądzony.

Źródło: The Next Web