Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam będzie proponował Ci gry, w które powinieneś zagrać
Piątek, 14 Luty 2020 20:19, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam proponowanie 1
Przydatna funkcja?

Valve regularnie testuje funkcje, które docelowo mają trafić na platformę Steam. Eksperymenty przeprowadzane są w specjalnym miejscu okrzykniętym „Steam Labs”, które zadebiutowało w lipcu zeszłego roku. Jak się okazuje, deweloperzy wzięli się za testowanie kolejnej interesującej nowości.

Mowa o „Next Game”, czyli systemie sugerowania produkcji, w które powinniśmy zagrać. Nie chodzi tu o proponowanie gier z cyfrowego sklepu, ale… z naszej własnej biblioteki. Po zalogowaniu się do platformy, algorytm będzie losował trzy pozycje, które posiadamy, ale z pewnych względów ich jeszcze nie ruszyliśmy.

Po najechaniu kursorem na miniaturę gry odtworzy się jej zwiastun. Jeśli żadna sugestia nas nie zainteresuje, zaproszeni zostaniemy do nieco bardziej zaawansowanej sekcji. Na niej znajdować się będzie 12 produkcji, w które jeszcze nigdy nie graliśmy (chyba że aż tyle ich się nie znajdzie).

Valve przewidział, że w niektóre pozycje mogliśmy grać przecież na innych platformach. Z tego też powodu otrzymamy do wypełnienia krótką ankietę, gdzie zaznaczymy właśnie ten drobny fakt. Steam wtedy zaprzestanie proponowania nam danej produkcji.

Nie wiadomo, kiedy nowość trafi na publiczne serwery – być może Valve nigdy nie zdecyduje się na jej wdrożenie.

Źródło: Valve