Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook pozbędzie się jednej ze swoich najbardziej problematycznych aplikacji
Środa, 12 Luty 2020 14:19, Wpisany przez Anna Borzęcka
facebook windows 10
Słuszne posunięcie.

Czy kiedykolwiek korzystaliście z Facebooka za pośrednictwem aplikacji, którą można pobrać na Windows 10 z Microsoft Store? Spójrzmy prawdzie w oczy – najprawdopodobniej nie, tak jak większość osób na świecie. Ta aplikacja nie cieszy się największą popularnością - i nic dziwnego. Nie dość że wydaje się ona po prostu zbędna, to jej działanie podobno pozostawia wiele do życzenia.

Wygląda na to, że Facebook w końcu przejrzał na oczy i zdecydował się na zrezygnowanie z aplikacji przeznaczonej na Windows 10. Jak donosi MSPowerUser, osoby, które z niej korzystają, zaczęły otrzymywać w tej kwestii wiadomości e-mail. W tych wiadomościach znalazła się informacja, że program przestanie działać już 28 lutego tego roku.

W tej chwili aplikacja Facebook posiada w Microsoft Store średnią ocen wynoszącą 3,1 z 5 gwiazdek. W recenzjach użytkownicy skarżą się, że program uruchamia się i działa bardzo powoli, niespodziewanie zawiesza się i wyłącza, a także sprawia wiele innych problemów. Cóż, zdecydowanie lepiej korzystać z przeglądarkowej wersji serwisu społecznościowego, do czego też firma zachęca we wspomnianych wiadomościach e-mail.

2020-02-12 131750
Ocena aplikacji Facebook w Microsoft Store

Facebook ewidentnie zaniedbał omawianą aplikację, co nie jest dużym zaskoczeniem. Przedsiębiorstwo nie od dziś dużo mocniej skupia się na rozwijaniu aplikacji przeznaczonych na urządzenia z Androidem iOS. Stworzony z myślą o Windows 10 Messenger także zbiera bardzo niepochlebne opinie, nawet po najnowszych aktualizacjach. Jego średnia ocen to zaledwie 2,3 gwiazdki.

Facebook nie wyraził chęci zastąpienia w jakikolwiek sposób aplikacji Facebook, która zniknie z Microsoft Store. Wątpię zatem, by w przyszłości z serwisu można było korzystać poprzez kolejny taki program.

Pamiętajcie, że aplikacje Facebook oraz Facebook Messenger przeznaczone na urządzenia z systemem Android można pobrać z naszej bazy aplikacji: