Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 z interfejsem z Windowsa 95 - korzystalibyście?
Poniedziałek, 10 Luty 2020 11:42, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows 10 jak windows 95 tapeta
Nostalgia pełną gębą.

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię "gdybać" na różne tematy. Jak wyglądałby rynek telefonów, gdyby Apple nigdy nie pokazało iPhone'a? Czy nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby Facebook nigdy nie powstał? Jak prezentowałby się dziś Windows 95, gdyby Microsoft postanowił przy okazji jego premiery, że będzie ostatnim z Windowsów? Na te pytania jednoznacznych odpowiedzi nie uzyskamy nigdy, ale na ostatnie z nich postarał się odpowiedzieć jeden z internautów.

Windows 10 w stylu Windowsa 95


Użytkownik Reddia o nicku WunJZ postanowił zaprezentować swoją koncepcję systemu Windows 10 z interfejsem znanym z Windowsa 98, który debiutował jeszcze w Windowsie 95. Pomysłowy internauta zwraca uwagę na to, że oryginalny wygląd klasycznego Windowsa wciąż widnieje w nowszych wersjach systemu, jednakże został on niejako "przykryty" kolejnymi warstwami motywów". Projekt wygląda tak:

Windows 10 jak windows 95
Windows 10 jak windows 95 2

Dzieło WunJZ nie jest tylko wizualizacją, a faktycznie działającym Windowsem 10 z wyglądem interfejsu zmodyfikowanym za pomocą oprogramowania na taki sprzed lat. Nawet kultowy 3D Pinball jest w pełni działającą aplikacją. Tak, grę można zainstalować na Windowsie 10, a w osobnym wpisie pokażę Wam jak. ;)

Jak podoba się Wam Windows 10 z dwuwymiarowym retrointerfejsem? Wiem, że bardzo wysoka rozdzielczość ekranu nie współgra najlepiej z elementami UI wywołującymi nostalgię, ale hej! Przynajmniej wszystko zachowuje swoją funkcjonalność na nowoczesnych, dużych wyświetlaczach.

Źródło: Reddit