Instalki.pl » Aktualności » Software » Google świętuje 15 urodziny Map i dodaje nowości
Czwartek, 06 Luty 2020 14:50, Wpisany przez Tomasz Bielski
szybkie ladowanie 100 w xiaomi
Zarówno na Androida, jak i iOS.

Mapy Google mają już 15 lat. Z tej okazji amerykańska firma postanowiła wypuścić sporą aktualizację, która przynosi kilka nowości na smartfony z systemem Android oraz iOS. Zacznijmy od początku, czyli nowej ikony. Mapy od teraz wykorzystają czterokolorową pinezkę zamiast pojedynczej, czerwonej barwy. To jednak nie jest najważniejsze. Google postawiło na usprawnienia, które mają sprawić, iż z Map będzie korzystało się nie tylko szybciej, ale przede wszystkim sprawniej.

Najważniejszą rzeczą, którą można zauważyć po przejściu do aplikacji jest system nawigacji z pięcioma ikonami u dołu ekranu. Znajdziemy tam dwie nowe zakładki: „zapisane” oraz „pomoc”. Pierwsza z nich odpowiada za wszystkie listy oraz lokalizacje dodane do zakładek, a druga pozwala na dodawanie zdjęć i recenzji do odwiedzonych przez nas miejsc. Google pozbyło się starego menu, które ukrywało w sobie wiele opcji niewidocznych na pierwszy rzut oka. Dostęp do najważniejszych funkcji aplikacji ma być teraz łatwiejszy i szybszy.

mapygooglenowosci2

Google rozpoczęło zbieranie dodatkowych danych dotyczących podróży komunikacją publiczną oraz pociągami – będą one wyświetlane przy wybieraniu konkretnych przejazdów. Zanim to się stanie będziemy musieli trochę poczekać, głównie na zebranie odpowiednich danych.

Ostatnie ważne nowości obejmują Live View – nawigację opartą na rozszerzonej rzeczywistości, którą Google wprowadziło w ubiegłym roku. Dzięki wykorzystaniu mniejszych strzałek użytkownicy będą mogli swobodniej nawigować po mieście. Funkcja przyda się chociażby na przykład podczas poszukiwania odpowiedniego wyjścia z metra.

ezgif.com-resized01238c5307ee5b2.gif

Aktualizacja z okazji 15 urodzin dla Map Google dystrybuowana jest etapami na smartfony z Androidem i iOS. Jej wdrażanie może potrwać do kilku tygodni i jest zależne od regionu, w którym się znajdujemy. Aby wykorzystać nowości trzeba więc uzbroić się w trochę cierpliwości.

Zdecydowanie warto.

Źródło: Google