Instalki.pl » Aktualności » Software » DeepL miażdży tłumacza Google? Nowa technologia już dostępna
Czwartek, 06 Luty 2020 12:23, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-02-06 113124
Tłumacz online.

Niemiecki startup DeepL wprowadził na rynek nowy system tłumaczeniowy, jednocześnie twierdząc, że jest to skok kwantowy w jakości tłumaczeń maszynowych.

O firmie było głośno już w 2017, kiedy Tłumacz DeepL przyćmił systemy tłumaczeniowe wszystkich dużych firm technologicznych. Po raz pierwszy nowatorskie sieci neuronowe były wtedy w stanie przetłumaczyć bezbłędnie również dłuższe fragmenty tekstu. W konsekwencji popularność DeepL gwałtownie wzrosła: ponad pół miliarda użytkowników skorzystało z jego usług w 2019.

DeepL udostępnił właśnie nowy system tłumaczeniowy, powstały na bazie wielu nowych rozwiązań firmy w dziedzinie sztucznej inteligencji. Wszystkie kryteria, które decydują o dobrym przekładzie, zostały ulepszone. Nowy system znacznie precyzyjniej oddaje sens przetłumaczonych zdań w języku docelowym, a poza tym często dostarcza bardziej profesjonalnych sformułowań.

2020-02-06 113159

Nowy system tłumaczeniowy DeepL został poddany ślepym testom naukowym, w których 119 fragmentów tekstów z różnych dziedzin zostało przetłumaczonych przez Tłumacza DeepL oraz systemy konkurencyjne, między innymi, Tłumacza Google i Tłumacza Microsoft. Profesjonalni tłumacze wybrali ich zdaniem najlepsze wyniki, nie wiedząc, które tłumaczenia wygenerował który system. W rezultacie, tłumacze wybrali tłumaczenia DeepL cztery razy częściej niż te innych systemów.

Sztuczna inteligencja DeepL dostępna jest bezpośrednio na DeepL.com.

Można również pobrać aplikację z naszej bazy plików.