Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy sterownik graficzny Nvidia wydłuży czas pracy laptopów na baterii
Wtorek, 04 Luty 2020 13:43, Wpisany przez Maksym Słomski
sterowniki nvidia nowe
Przydatna aktualizacja.

W sieci udostępniono nowy sterownik Game Ready dla kart graficznych Nvidia. Dostrzegliście już zapewne, że nie piszemy o każdej aktualizacji tego rodzaju, a wyjątki robimy jedynie wtedy, gdy wprowadzane przezeń zmiany są godne uwagi. Taka sytuacja ma właśnie miejsce w tym przypadku.

Nowy sterownik Nvidia o numerze 442.19 został zoptymalizowany pod kątem gier Apex Legends: Sezon 4, Metro Exodus: Sam’s Story i Zombie Army: Dead War 4. W nowym fabularnym dodatku do Metro Exocuds gracze będą mogli skorzystać nie tylko z technologii ray tracingu, ale także techniki Nvidia DLSS, która znacząco poprawia liczbę wyświetlanych klatek. Nowością jest także obsługa trzech kolejnych monitorów zgodnych ze standardem G-Sync - ASUS VG259QM, Dell AW2521HF i LG 34GN850.Godnym zainteresowania novum są usprawnienia dwóch funkcji wprowadzonych poprzednią aktualizacją do panelu sterowania Nvidia. Mowa o ulepszeniach funkcji Max Frame Rate oraz VRSS.

Dzięi Max Frame Rate gracze mogą ustalić ręcznie maksymalną liczbę klatek wyświetlanych w każdej sekundzie w celu optymalizowania wydajności i zużycia energii, co wpłynie pozytywnie na czas pracy na baterii w przypadku laptopów. Od teraz zakres został zwiększony i użytkownicy mogą zdefiniować liczbę klatek w przedziale 20 - 1000 klatek na sekundę.

nowe sterowniki nvidia pobierz

Variable Rate Supersampling (VRSS) poprawi z kolei doświadczenia płynące z wykorzystania gogli VR. Funkcję VRSS włączyć można w zakładce Ustawienia globalne, co aktywuje ją automatycznie we wszystkich obsługiwanych grach.

Przypominamy, że sterowniki Nvidia pobierzecie wygodnie z poziomu oprogramowania Nvidia GeForce Experience, które pobierzecie za pośrednictwem naszej bazy programów, tutaj.