Instalki.pl » Aktualności » Software » Mężczyzna chodzi po ulicy z 99 smartfonami aby wywołać sztuczne korki w Google Maps
Niedziela, 02 Luty 2020 20:30, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2020-02-02 194029
Hakowanie w realnym świecie.

Mapy Google to naprawdę świetna usługa, z której codziennie korzystają setki milionów użytkowników na całym świecie. Wśród funkcji nawigacji szczególnie przydatna jest informacja o korkach w czasie rzeczywistym. Pewien mężczyzna postanowił wygenerować sztuczny korek uruchamiając Mapy Google na 99 smartfonach i spacerując z nimi po ulicy.

Google informuje kierowców o korkach na podstawie ilości aktywnych urządzeń na danej ulicy. Jeżeli algorytm wykryje, że sporo smartfonów porusza się z niewielką prędkością może uznać, że w danym miejscu znajduje się korek. Mechanizm ten wykorzystał Simon Weckert.

Simon oznaczył swoją akcję jako #googlemapshacks. Tłumaczy on, że używając smartfonów przewożonych w ręcznym wózku można zmienić kolor zielonej ulicy na czerwony. W ten sposób kierowcy sugerując się danymi z Map Google będą unikać danej trasy chcąc ominąć zator.

Zaprezentowana metoda doskonale pokazuje jak łatwo wpłynąć na realny świat. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć sztucznie wygenerowane korki w Berlinie.Z pewnością wkrótce na ulicach spotkamy więcej takich dowcipnisiów, którzy będą chcieli wpłyną na otaczając nas rzeczywistość.