Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome: wszystkie płatne rozszerzenia zablokowane
Środa, 29 Styczeń 2020 22:38, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome rozszerzenia 1
Poważny problem.

Google od początku 2020 roku zmaga się z poważnym problemem. Jak poinformował gigant – ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem wykonywania podejrzanych płatności w ramach Chrome Web Store. Skala niebezpieczeństwa zmusiła firmę do zablokowania użytkownikom możliwości kupowania rozszerzeń do przeglądarki, a co za tym idzie – twórcom do zarabiania na swojej pracy.

Koncern oznajmił, iż tak drastyczna decyzja była niezbędna, by zapobiec poważniejszym incydentom. Obecnie Google pracuje nad długoterminowym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć oszustw (przynajmniej na taką skalę) w przyszłości. Co dokładnie obejmuje blokada?

Oprócz typowo płatnych dodatków, na czarnej liście znalazły się też te darmowe, ale oferujące różnego typu plany subskrypcyjne. Na szczęście jeśli już na swoim koncie posiadasz kupione rozszerzenie, to nie musisz się niczego obawiać – nie zostanie ono bowiem usunięte.

Obawiać się jednak muszą deweloperzy, którzy przez decyzję Google po prostu stracili możliwość zarobku. Co więcej, nie mogą oni aktualizować swoich płatnych usług – próba wprowadzenia update’u zostanie z miejsca odrzucona. Ile potrwa ten stan? Nie wiadomo. Google na razie milczy.

Źródło: TechRadar