Instalki.pl » Aktualności » Software » Darmowy LibreOffice 6.4 został wydany. Pobierz, bo warto
Środa, 29 Styczeń 2020 15:33, Wpisany przez Maksym Słomski
libreoffice 6.4 pobierz
Bezpłatny pakiet biurowy z masą ulepszeń.

Jaki darmowy pakiet biurowy wybrać? A może właśnie ten? Wydany właśnie przez The Document Foundation LibreOffice 6.4 jest już dostępny w naszej bazie plików. Jak przystało na główną aktualizację, wydanie o numerze 6.4 przynosi całkiem sporo zmian względem poprzedniej wersji. Przeglądanie i edycja dokumentów w popularnych formatach pakietu Office .docx, .xlsx i .pptx stały się jeszcze przyjemniejsze.

Co nowego w LibreOffice 6.4?


Zmiany w LibreOffice 6.4 nie ograniczają się tylko do kosmetycznych poprawek związanymi z bugami i kompatybilnością, oj nie. Lista zmian jest pokaźna, a wśród tych najważniejszych warto wymienić pięć widocznych już na pierwszych rzut oka:

  • Ikony aplikacji zostały dodane do miniatur dokumentów w Centrum Start, co ułatwia rozpoznawanie różnych typów dokumentów.
  • Do pakietu dodano generator kodów QR, który ułatwia dodawanie kodów QR - które mogą być odczytywane przez urządzenia mobilne - do dokumentów.
  • Menu kontekstowe hiperłącza zostało ujednolicone w całym pakiecie i teraz udostępnia następujące pozycje menu: Otwórz hiperłącze, Edytuj hiperłącze, Kopiuj lokalizację hiperłącza i Usuń hiperłącze.
  • Nowa funkcja automatycznej redakcji pozwala ukryć poufne dane w dokumencie na podstawie dopasowań tekstu lub wyrażeń regularnych.
  • System pomocy zwraca szybsze i bardziej precyzyjne wyniki wyszukiwania, a wiele stron pomocy ma zlokalizowane zrzuty ekranu dla lepszego komfortu użytkowania.

Poprawki nie ominęły oczywiście poszczególnych aplikacji wchodzących w skład popularnego i lubianego pakietu. Nowości zobaczycie zarówno w edytorze tekstu Writer, jak i arkuszach kalkulacyjnych Calc oraz Impress i Draw.

  • Panel Tabela został dodany do paska bocznego. (Writer)
  • Komentarze można teraz oznaczyć jako rozwiązane. Ponadto można teraz dodawać komentarze do obrazów i wykresów w dokumentach tekstowych. (Writer)
  • Udoskonalono wycinanie, kopiowanie i wklejanie tabel dzięki nowej opcji menu Wklej specjalnie "Wklej jako tabelę zagnieżdżoną". (Writer)
  • Arkusze kalkulacyjne można wyeksportować do pojedynczej strony PDF, aby uzyskać przegląd całej zawartości bez rozrzucania jej na wiele stron. (Calc)
  • W menu Kształt nowa opcja o nazwie Konsoliduj tekst łączy wiele wybranych pól tekstowych w jedno. Jest to przydatne, jeśli importujesz plik PDF, a treść tekstu jest podzielona na wiele pól. (Impress&Draw)

Innowacje goszczą także w module LibreOffice Online


We Writerze można od teraz łatwo modyfikować właściwości tabeli z bocznego paska narzędziowego, a tabela zawartości dokumentu może być w pełni modyfikowana przez użytkownika. Ponadto, w Calc, Kreator funkcji oferuje teraz pełne funkcje, a do paska bocznego arkusza dodano wiele nowych opcji dla wybranych wykresów.

LibreOffice 6.4 pobierzecie z naszej bazy plików w wersjach na wszystkie popularne systemy operacyjne:

LibreOffice 6.4 (Windows) - pobierz
LibreOffice 6.4 (Linux) - pobierz
LibreOffice 6.4 (macOS) - pobierz