Instalki.pl » Aktualności » Software » Android: funkcja nagrywania rozmów może również obsługiwać transkrypcję
Środa, 29 Styczeń 2020 14:35, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
nagrywanie rozmow
Wyciekło więcej szczegółów na temat niezapowiedzianej funkcji.

Kod źródłowy najnowszej wersji aplikacji Google Phone ujawnił nowe informacje na temat niezapowiedzianej jeszcze funkcji nagrywania połączeń w systemie Android.

Raport serwisu 9to5Google sugeruje, że aplikacja Google Phone może również obsługiwać transkrypcję połączeń. Oznacza to, że gotowy zapis rozmowy może być przekształcony w tekst. Z pewnością zostanie tutaj wykorzystana technologia znana z urządzeń Pixel 4 gdzie zaimplementowano aplikację Recorder.

Nagrywania rozmów telefonicznych dla wielu użytkowników jest niezwykle ważną funkcją, która oczywiście rodzi wątpliwości związane z bezpieczeństwem i prywatnością. Do tego dochodzą również aspekty prawne, bowiem narywanie nie jest legalne w wielu krajach. Kod źródłowy nowej aplikacji zdradza, że Google ostrzeże użytkownika o konieczności przestrzegania lokalnych przepisów. Dodatkowo, przed włączeniem funkcji odtworzony zostanie specjalny klip prezentujący zagadnienia związane z nagrywaniem rozmów.

Nadal nie wiemy czy Google zdecyduje się udostępnić nową funkcjonalność. Możliwe, że będzie ona zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników smartfonów z rodziny Pixel. Warto przypomnieć, że Google Phone jest obecnie domyślną aplikacją do wykonywania połączeń nie tylko na smartfonach Google Pixel, ale i tych z serii Android One i urządzeniach Xiaomi (na rynku europejskim).