Instalki.pl » Aktualności » Software » Masa zadań domowych? Oto 9 aplikacji, które pomogą się z nimi uporać
Niedziela, 23 Luty 2020 12:57, Wpisany przez Przemysław Kreft
Zadania domowe
Ciekawe aplikacje, które ułatwią życie uczniom.

Rozwój nowych technologii sprawia, że nasze życie staje się pod wieloma względami łatwiejsze i wygodniejsze. W kieszeniach i torebkach nosimy urządzenia, które dają nam niemal nieograniczony dostęp do informacji. Oczywiście otwartą kwestią jest to, w jaki sposób korzystamy z tego dobrodziejstwa. Moim zdaniem do smartfonów warto podchodzić właśnie jak do urządzeń rozszerzających nasze możliwości, oszczędzających czas i pomagających w codziennych czynnościach. Wszystkie trzy aspekty bardzo dobrze pasują do rozwiązywania… zadań domowych.

Tak naprawdę już sam dostęp do internetu znacznie ułatwił życie każdemu uczniowi. Kiedyś konieczne było przeszukiwanie podręczników, pytanie rodziców lub "wspomaganie się" kolegami. Obecnie wystarczy parę minut, by znaleźć odpowiedź na większość pytań. Jeśli dodamy do tego kilka ciekawych aplikacji, zadania domowe zajmą nam znacznie mniej czasu. Poniżej znajdziecie zestawienie tytułów, które przydadzą się do rozwiązywania zadań z matematyki, chemii czy też języka polskiego.

Po prostu zapytaj (Brainly)

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Brainly

Problemy z rozwiązywaniem zadań domowych, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych, nie zawsze wynikają z nieobecności na lekcji, czy brakującej wiedzy. Wielu uczniów dużo lepiej radzi sobie, gdy ktoś wytłumaczy im dany temat. Czasem potrzebna jest z kolei odpowiedź na bardzo specyficzne pytanie, którą nie sposób znaleźć w sieci.

W takich sytuacjach przyda się Brainly. To platforma edukacyjna, na której możemy zadawać pytania dotyczące każdego przedmiotu. Ogromna społeczność sprawia, że odpowiedź możemy uzyskać zaskakująco szybko. Punkty potrzebne do zadawania pytań zyskamy, jeśli również będziemy pomagali innym użytkownikom.

Brainly


Automatyczne rozwiązania z matematyki (Photomath)

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,89 zł - 289,99 zł za element / Android: Zależy od urządzenia

Photomath

Matematyka. Wiele osób przechodzą ciarki na samą myśl o rozwiązywaniu zadań z tego przedmiotu. Ułamki, potęgowanie, układy równań - znajomość poprawnej odpowiedzi często nie wystarczy. Musimy poznać metodę i poszczególne etapy rozwiązywania tego typu problemów.

Z pomocą przychodzi Photomath. Wystarczy zrobić zdjęcie danego zadania, a na ekranie pojawi się szczegółowe rozwiązanie wraz z wyjaśnieniem. Wszystko działa bardzo sprawnie, a do tego aplikacja obsługuje język polski. Czego chcieć więcej?Szczegółowe wyjaśnienia z różnych dziedzin (Socratic)

Cena: 0 zł / Android: 4.1 i nowsze

Socratic

Osoby znające język angielski mogą nieco bardziej zagłębić się w świat algorytmów sztucznej inteligencji i wykorzystać je do uzyskiwania szczegółowych informacji na tematy z wielu dziedzin, nie tylko matematyki.

Aplikacja Socratic stara się jak najlepiej dopasować materiały edukacyjne do zadanego przez nas pytania. Wystarczy zdjęcie lub samodzielne napisanie problemu. Równania matematyczne są również obsługiwane.

Socratic


Tablice chemiczne zawsze pod ręką (Układ Okresowy)

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 4.1 i nowsze

Układ_Okresowy

Bazą do samej nauki, jak i rozwiązywania zadań z chemii jest układ okresowy pierwiastków. Oczywiście bez trudu znajdziemy go w internecie, jednak interaktywna wersja dostępna offline z pewnością przyda się wielu uczniom.

Układ Okresowy, bo tak nazywa się ta aplikacja, oferuje aktualną i zgodną z wytycznymi organizacji IUPAC tablicę pierwiastków. Nie zabrakło szczegółowych informacji na temat właściwości chemicznych, wbudowanej wyszukiwarki, a także dodatkowych modułów jak tablica rozpuszczalności.Zamiast kartki z wzorami (Wzorowo)

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 4.1 i nowsze

Wzorowo

Przedmioty ścisłe wzorami stoją. Jest to oczywiście znaczne uproszczenie, jednak nie da się ukryć, że na lekcjach matematyki czy fizyki często sięgamy po kartkę z wzorami.

Aplikacja Wzorowo ułatwi sprawę. Zebrano w niej wzory przydatne uczniom liceów i techników z matematyki, fizyki, chemii, a nawet informatyki (baza wzorów jest stale rozbudowywana). Interfejs jest bardzo czytelny i obsługuje ciemny motyw. Dodatkowym atutem jest możliwość tworzenia listy ulubionych.

Wzorowo


Czytaj lektury bez wypożyczania (Wolne Lektury)

Cena: 0 zł / Android: 4.4 i nowsze

Wolne Lektury

Czytanie lektur szkolnych wielu osobom nie kojarzy się zbyt dobrze. Nic dziwnego - mało czasu na przerobienie danego tytułu wraz z odpytywaniem ze szczegółów skutecznie odbiera radość czytania.

Aplikacja Wolne Lektury nie rozwiąże powyższych problemów, ale zapewni za to darmowy dostęp do lektur i innych dzieł literatury polskiej i światowej. W bazie znajdziemy również kilkaset książek w formie audio.

Wolne Lektury


Gdy zabraknie czasu na czytanie (Lekturowo)

Cena: 0 zł / Android: 6.0 i nowsze

Lekturowo

Pozostając w temacie lektur - co jeśli nie zdążyliśmy przeczytać książki lub nic z niej nie pamiętamy? Wystarczy sięgnąć po streszczenie. Opracowania lektur na poziomie maturalnym znajdziemy w aplikacji Lekturowo. Poznamy skrót fabuły, plan wydarzeń i charakterystykę bohaterów. Dodatkowym atutem są opracowania motywów literackich, szczególnie przydatne na maturze z języka polskiego.Lekturowo


Słownik wyrazów bliskoznacznych offline (Synonimy)

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 4.0 i nowsze

Synonimy

Pisanie wypracowań to dla wielu uczniów jedno z najbardziej czasochłonnych zadań. Nie dość, że trzeba opracować treść, to jeszcze samo pisanie nie każdemu idzie równie łatwo.

Możemy, przynajmniej w pewnym stopniu, ułatwić sobie to zadanie za pomocą aplikacji Synonimy. Jej nazwa zdradza właściwie wszystko. Mamy tu do czynienia ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych. Wszystko ujęte w przejrzystej oprawie, z wbudowaną wyszukiwarka i możliwością obsługi bez dostępu do internetu.

Synonimy


Geografia nie musi być nudna (StudyGe)

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,49 zł - 10,99 zł za element / Android: 4.2 i nowsze

StudyGe

Na zakończenie ciekawa aplikacja edukacyjna z geografii. StudyGe to interaktywna mapa świata z quizem. Możemy dzięki niej szybko nauczyć się podstawowych informacji o państwach jak stolica czy język urzędowy. Poznamy również flagi narodowe. Regularne utrwalanie wiedzy z geografii pozwoli nam nie tylko sprawniej wykonywać zadania domowe, ale także zabłysnąć na niezapowiedzianej kartkówce.

StudyGe


Korzystacie ze smartfona podczas nauki? Pochwalcie się w komentarzach, jakie aplikacje są dla was najbardziej przydatne.