Już niedługo będziesz mógł odblokować Messengera przy użyciu systemu rozpoznawania twarzy

Piotr MalinowskiSkomentuj
Już niedługo będziesz mógł odblokować Messengera przy użyciu systemu rozpoznawania twarzy
Zakładam, że każdy użytkownik chce, by jego rozmowy ze znajomymi czy współpracownikami były dostępne wyłącznie dla niego samego. Prywatność korespondencji jest dla wielu kluczowym elementem mobilnych komunikatorów. Facebook planuje wprowadzić do Messengera interesującą funkcję, która z pewnością spodoba się wszystkim osobom obawiającym się, że do ich wiadomości może zajrzeć wścibski kolega.

Jak donosi Jane Manchun Wong, aplikacja Facebook Messenger już niedługo wzbogacić się może o narzędzie nazwane „Face ID”. Niech nie zmyli Was nazwa – popularna badaczka odkryła nowość na Androidzie, więc nie ma mowy, że dotyczy ona technologii od Apple. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z roboczą nomenklaturą. Na czym polega funkcja?

Użytkownik otrzyma możliwość odblokowania aplikacji Messenger za pomocą systemu rozpoznawania twarzy. W interfejsie pojawi się specjalny przełącznik „Wymagaj Face ID”. Po jego aktywacji, internauta zostanie poproszony o wybór czasu jaki ma minąć, by skan twarzy był wymagany. Na zrzucie ekranu udostępnionym przez Jane widzimy cztery opcje: „Zaraz po opuszczeniu Messengera”, „1 minutę po opuszczeniu Messengera”, „15 minut po opuszczeniu Messengera” oraz „1 godzinę po opuszczeniu Messengera”.

Funkcja może w wielu przypadkach okazać się naprawdę przydatna – zwłaszcza, jeśli zapomnimy zablokować telefon i ktoś akurat spróbuje wykorzystać sytuację. Nie wiadomo kiedy Facebook zdecyduje się na wprowadzenie nowości.

Źródło: Twitter

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.