Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy Microsoft Edge pobrał się w innym języku? Zobacz jak zmienić język
Sobota, 18 Styczeń 2020 12:35, Wpisany przez Maksym Słomski
jak zmienic jezyk w microsoft edge
Jak zmienić język w Microsoft Edge?

Nowy Microsoft Edge nie jest jeszcze udostępniany za pośrednictwem witryny Windows Update, ale wkrótce będzie i zastąpi na Waszym komputerze wysłużonego Edge'a korzystającego z przestarzałego już silnika przeglądania. Wielu z Was zdecydowało się pobrać Microsoft Edge z Chromium na własną rękę. Jeśli pobraliście rzeczoną aplikację z naszej bazy plików, to korzystacie z niej najprawdopodobniej w języku polskim. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy Edge zainstaluje się domyślnie w innym języku? Mamy na to rozwiązanie.

Użytkownicy z całego świata donoszą, że nowy Microsoft Edge potrafi zainstalować się w języku niezgodnym z językiem ich systemu. To zachowanie niepożądane, bowiem wersja językowa przeglądarki dobierana jest właśnie na podstawie OSu. Microsoft potwierdza to na stronie wsparcia technicznego. Istnieją trzy wyjścia z sytuacji.

Jak zmienić język w nowym Microsoft Edge?


Jeśli chcecie ustawić język polski, a przeglądarka zainstaluje się w języku angielskim, to sprawa jest prosta. Klikacie w "...", a następnie Settings -> Languages -> Preferred languages -> Add languages i tam dodajecie język polski. Co to jednak w sytuacji, gdy korzystacie z komputera, na którym Edge postanowił zainstalować się w innym języku?

Najprostszą z metod jest wklejenie do paska przeglądarki adresu edge://settings/languages . To wystarczy, aby przejść do sekcji zmiany języka i dodać język polski.

Alternatywnie, należy zerknąć na poniższe zrzuty ekranu i... zobaczyć gdzie klikać. Posłużę się przykładem języka amharskiego, czyli językiem semickim z grupy etiopskiej. Prawdopodobnie żaden z Was nigdy nie zobaczy na oczy tego języka, ale znajomemu z laptopem Xiaomi Microsoft Edge postanowił pobrać się w języku... chińskim. Problem jest więc realny.

Jak zmienic jezyk microsoft edge 1
Jak zmienic jezyk microsoft edge 2
Jak zmienic jezyk microsoft edge 3
Jak zmienic jezyk microsoft edge 4

Nie wiem jak Wy, ale ja dałem szansę nowej przeglądarce Microsoftu. Uważam, że dysponuje wachlarzem bardzo ciekawych funkcji i warto ją wypróbować. Przekonajcie się sami, przecież to nic nie kosztuje. Import zakładek i haseł z Chrome lub Firefoxa trwa dosłownie chwilę, a nowe rozwiązanie Microsoftu działa bardzo sprawnie.