Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome wzbogaci się o generator kodów QR
Piątek, 06 Grudzień 2019 22:06, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome qr kod 1
Nowa opcja udostępniania treści.

Jak się okazuje, już niedługo przeglądarka Google Chrome (w wersji na system Android oraz Windows) wzbogaci się o naprawdę interesującą funkcję – wbudowany generator kodów QR. W odsłonie Canary usługi zauważono bowiem flagę „Enable sharing page via QR Code”, po której włączeniu pojawia się opcja „Wygeneruj kod QR powiązany z tą stroną”.

Na poniższym zrzucie ekranu możemy zauważyć jak w przyszłości wyglądać będzie przygotowywana nowość. Pasek adresu wzbogaci się o ikonę „Kod QR”, po której kliknięciu wygeneruje się losowy układ kwadracików możliwy do zamieszczenia na np. stronach internetowych czy plakatach. Obecnie funkcja jeszcze nie działa, lecz w przyszłości kod QR będzie można bez problemu pobrać i udostępniać dalej.

generator qr chromeŹródło: 9to5google 

Nie wiadomo więc kiedy Google zdecyduje się na wdrożenie testowanego generatora. Może to jeszcze nieco potrwać. Kto wie, być może funkcjonalność nigdy nie zadebiutuje publicznie – z takimi sytuacjami mieliśmy przecież do czynienia wiele razy. Na ten moment mówimy o eksperymencie znajdującym się na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Z ciekawostek – Google planuje udostępnić w formie kodu QR popularnego „offline dinozaura”, czyli grę, w którą możemy pograć w Chrome gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci.

Źródło: 9to5google