Instalki.pl » Aktualności » Software » Kalkulator Google został pobrany ze Sklepu Play już 500 milionów razy. Ważny krok milowy
Piątek, 06 Grudzień 2019 22:39, Wpisany przez Piotr Malinowski
kalkulator google 1
Brawo!

Część osób może kojarzyć Kalkulator Google jako preinstalowaną aplikację na smartfony. Spora rzesza użytkowników musi jednak program pobrać ze Sklepu Play własnoręcznie, co już raczej nie jest taką oczywistością. Większość z nas korzysta zazwyczaj z kalkulatora fabrycznie wgranego na pamięć urządzenia.

Kalkulator Google nie jest wybitną aplikacją i nie wprowadza jakiejkolwiek rewolucji. Stanowi wyłącznie przejrzystą alternatywę dla innych usług tego typu. No i pochodzi od giganta z Mountain View – marka dla wielu konsumentów jest elementem decydującym przy wyborze przeróżnych programów.

kalkulator 500 1Źródło: wł.

W styczniu zeszłego roku Kalkulator Google przekroczył próg pobrań w wysokości 100 milionów. Minęło trochę czasu, a koncern świętować może osiągnięcie kolejnego kroku milowego. Narzędzie od Google znalazło się już na 500 milionach urządzeń, co jest wynikiem iście imponującym.

Co jeszcze wyróżnia Kalkulator Google? Przede wszystkim brak jakichkolwiek reklam oraz przejawów monetyzacji usługi. Być może wydaje się to nieco dziwna zaleta, ale tak – znaczna część kalkulatorów dostępnych w Sklepie Play może zirytować wszechobecnymi spotami.

Źródło: Android Police