Instalki.pl » Aktualności » Software » Proste i funkcjonalne programy do faktur od Mega-Tech. Co je wyróżnia?
Czwartek, 05 Grudzień 2019 14:05, Wpisany przez [artykuł partnerski]
2019-12-05 133156
Fakturowanie może być proste.

Prowadzenie własnego biznesu wymaga korzystania z różnych narzędzi. W przypadku sprzedaży bądź świadczenia usług konieczne jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania do fakturowania. Dobry program do faktur powinien wyróżniać się uniwersalnymi funkcjonalnościami, które będą wykorzystywane w przedsiębiorstwie.

Jak wybrać najlepsze dla firmy rozwiązanie? Czym się kierować przy podjęciu decyzji o wyborze programu do wystawiania faktur? Na pewno istotne jest dokładne przetestowanie proponowanych opcji i sprawdzenie ich zastosowania w ramach prowadzonej działalności.

Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel, czyli programy do prostego fakturowania


Program do faktur Faktura Small Business (FSB) stworzony przez łódzką firmę Mega-Tech jest bardzo łatwy w obsłudze, przejrzysty, intuicyjny i wielofunkcyjny. Kolejną propozycją producenta jest rozszerzony o moduł magazynowy program do wystawiania faktur Faktura Smal Business Handel (FSBH).

Wystawianie faktur jest nieodłącznym procesem, który zachodzi w każdej firmie przeprowadzającej transakcje sprzedaży towarów lub świadczonych usług. Dlatego przygotowanie dokumentów powinno przebiegać szybko i bezproblemowo. Z programami do faktur od Mega-Tech jest to możliwe. Rozwiązania te są propozycją przygotowaną dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki specjalnie wbudowanym modułom fakturowanie z ich użyciem jest szybkie i przyjemne. Programy te są bardzo dużym ułatwieniem codziennej pracy przedsiębiorcy.

2019-12-05 131237

Dokumenty dostępne w programach


Użytkownik zarówno w programie Faktura Small Business, jak i Faktura Small Business Handel wystawi takie dokumenty jak: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura z adnotacją o split payment (mechanizmie podzielonej płatności), faktura uproszczona, faktura zaliczkowa, faktura końcowa, faktura korekta, faktura proforma, faktura VAT - marża, faktura ZŁOM, faktura WDT, faktura MK - metoda kasowa, faktura exportowa, faktura wewnętrzna, refaktura czy paragon fiskalny i dowód sprzedaży.

Ponadto istnieje możliwość szybkiego wygenerowania plików JPK (Jednolitych Plików Kontrolnych). Program FSBH z uwagi na wbudowany moduł magazynowy pozwala również przygotować podstawowe rodzaje dokumentów magazynowych jak: WZ, PZ, PW, RW i MM.

Split Payment - zgodność programów z regulacjami


Oba oferowane przez Mega-Tech programy do fakturowania zostały tak przygotowane, aby były zgodne z obowiązującymi regulacjami. Użytkownik może liczyć na ciągłe aktualizacje, które dostosowują programy do wprowadzanych nowelizacji. Programy FSB i FSBH są aktualizowane, jeżeli zachodzą zmiany w JPK bądź zostają wprowadzone nowe wytyczne. Przedsiębiorca nie musi się więc martwić, że jego program do fakturowania nie pozwoli mu być zgodnym z ustawami i rozporządzeniami. Programy FSB i FSBH umożliwiają np. wystawienie faktur z adnotacją o mechanizmie podzielonej płatności (MPP), czyli tzw. split payment.

Zgrany duet - fakturowanie i magazynowanie


Niektórzy przedsiębiorcy mogą oczekiwać, że program do fakturowania jest czymś więcej, a mianowicie połączeniem opcji pozwalających wystawiać dokumenty z magazynowaniem. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstał program Faktura Small Business Handel. Wbudowany moduł magazynowy umożliwia przygotowanie dokumentów magazynowych, ale i kasowych takich jak: KW, KP, BW i BP. Użytkownik może wprowadzać do programu towary np. dodając faktury zakupowe. Oprogramowanie FSBH to proste narzędzie, które pozwoli na bieżąco kontrolować stany magazynowe. Dzięki temu rozwiązaniu przeprowadzenie spisu z natury (inwentaryzacji) nie zajmuje dużo czasu. Na uwagę z pewnością zasługuje możliwość tworzenia kompletów towarów. Opcja ta pozwala wskazać na fakturze komplet, natomiast z magazynu pobierane są i wykazywane poszczególne tworzące go elementy.

2019-12-05 132418

Szerokie możliwości personalizacji


Oprogramowania do fakturowania FSB I FSBH to narzędzia, które umożliwiają użytkownikowi wprowadzenie wielu modyfikacji. Korzystający może np. dostosować szablony drukowanych dokumentów do własnych potrzeb wprowadzając na nie własne logo, pieczątkę czy dane kontaktowe. Specjalnie przygotowany edytor szablonów pozwoli dodać rejestry, waluty, jednostki miary i preferowane formy płatności. Faktury mogą być wystawiane w cenach netto lub brutto. Użytkownik programów FSB i FSBH może oznaczać wprowadzone dane korzystając ze znaczników i kolorów. To bardzo pomocna opcja szczególnie w przypadku stałej współpracy z kontrahentem oraz gdy np. zachodzi potrzeba pilnego odszukania dokumentu.

Wygodna obsługa kontrahentów i oszczędność czasu


Wystawianie faktur kontrahentom z poziomu programu FSB i FSBH trwa kilka minut. Tak niezwykle szybkie przygotowanie dokumentów jest możliwie dzięki specjalnie przygotowanym opcjom. Należą do nich m.in. funkcje pobierania danych kontrahentów z bazy CEIDG po wpisaniu NIPu firmy, czy średniego kursu walut na dany dzień z NBP w przypadku wystawiania faktur w obcej walucie.

Dokumenty można wystawiać w różnych językach, co również jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorcy. Przygotowane dokumenty można zapisywać do znanych rozszerzeń plików, wysyłać do klientów e-mailem oraz szybko eksportować do popularnych programów księgowych.

Pomocny jest także moduł faktur cyklicznych, który pozwoli wystawić tego rodzaju dokumenty, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Chcąc zaoszczędzić czas na fakturowanie warto skorzystać z opcji seryjnych wydruków. Wystarczy jedno kliknięcie aby wydrukować przygotowane zestawienie faktur dla wybranych klientów, przygotowanych ofert/zamówień czy z wybranego zakresu dat. Programy umożliwią również stworzenie cenników bądź przygotowanie ofert i zamówień dla klientów. Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia kartotek towarów i klientów, które znacząco usprawniają pracę biurową i szybkie wystawianie faktur.

Bezpieczeństwo danych przede wszystkim


Przedsiębiorca, który korzysta z programów Faktura Small Business lub Faktura Small Business Handel nie musi martwić się o bezpieczeństwo wprowadzanych do nich danych. Wystarczy, że korzystając z narzędzia uruchomił bezpłatną usługę eArchiwum. Jest to zdalna kopia bezpieczeństwa, która dzięki wysłaniu danych na serwer chroni je przed potencjalną utratą. Przedsiębiorcy trudno przewidzieć sytuacje losowe takie jak np. kradzież komputera czy jego zainfekowanie przez złośliwe oprogramowanie. W odpowiedzi na te i inne możliwości producent zadbał o przedsiębiorców i przygotował dla nich funkcję, która uchroni firmę przed potencjalną stratą wprowadzonych do programów danych.

Zestawienie i raporty zawsze mile widziane


Oprogramowania dostarczają do dyspozycji przedsiębiorcy szereg przydatnych analiz i statystyk. Wygenerowane dokumenty pozwalają sprawdzić sprzedaż i obroty przedsiębiorstwa. Wyróżnić można następujące raporty: ewidencję sprzedaży VAT, analizę sprzedaży według towarów i usług oraz według klientów, analizę zysku i marży, najlepiej i najgorzej sprzedawane towary, najlepszych i najgorszych klientów, ilościowe sprzedanych towarów za dany okres czy nieuregulowanych należności i zobowiązań dla klientów.

Faktura 2019

Co jeszcze oferuje Mega-Tech?


Programy od Mega-Tech można za darmo przetestować podczas 7-dniowego okresu próbnego. Przedsiębiorca, który skorzysta z tej opcji będzie mógł sprawdzić wszystkie przytoczone i niewymienione funkcjonalności w swojej działalności. Opcji jest naprawdę dużo, jednak nie zaburza to przejrzystości programów. Oprogramowania są proste w nawigacji i bez trudu można odnaleźć w nich potrzebne funkcje. Stworzone aplikacje działają szybko i bezproblemowo. Przykładowo czas, który jest potrzebny na wyświetlenie bazy 50 tysięcy kontrahentów został skrócony do niecałej sekundy. Użytkownik programów może również liczyć na wsparcie pomocy technicznej, z którą omówi każdy napotkany problem.

Jak widać programy Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel to zestawienie ciekawych i funkcjonalnych modułów porządkujących pracę przedsiębiorcy. Chcąc wygodnie i szybko fakturować warto przetestować rozwiązania przygotowane przez firmę Mega-Tech. Programy FSB i FSBH to z pewnością gwarancja prostego i bezpiecznego fakturowania.

Programy w wersji testowej dostępne są do pobrania z naszej bazy plików:


Artykuł powstał przy współpracy z firmą Mega-Tech