Instalki.pl » Aktualności » Software » Opera 55 dla Androida zadba o Wasz wzrok i zmysł estetyki
Czwartek, 05 Grudzień 2019 15:22, Wpisany przez Maksym Słomski
opera 55 android
Dajcie jej szansę!

Twórcy przeglądarek internetowych walczą o zaufanie nie tylko osób korzystających z komputerów osobistych, ale także urządzeń mobilnych. Jasne, obecnie Google Chrome dominuje oba te rynki, ale wcale nie znaczy to, że jest najlepszą przeglądarką, prawda? Siłę przyzwyczajeń setek milionów użytkowników na świecie pragnie zmienić Opera, która właśnie udostępniła przeglądarkę Opera 55 dla Androida.

Najładniejsza przeglądarka mobilna?


Twórcy przeglądarki Opera 55 naprawdę stanęli na wysokości zadania. Najnowsza aktualizacja mocno akcentuje zmiany widoczne i mocno wpływające na komfort korzystania z aplikacji. Nowinek jest całkiem sporo, a największą z nich jest prawdopodobnie nowy tryb nocny. W jego menu użytkownik może dopasować temperaturę barwową kolorów, przyciemnienie ekranu oraz zadecydować czy zaciemnić także klawiaturę ekranową. Tak jest, ustawienia działają niezależnie od funkcji systemowych!

opera 55 android tryb nocny

Zmian doczekały się także ciemny i jasny motyw, które stosować można teraz także w połączeniu z nowym trybem nocnym. Połączenie trybu nocnego z ciemnym motywem pozwoli naprawdę mocno zmniejszyć jasność emitowanego po zmroku światła. Dla mnie bomba.Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zautomatyzować działanie poszczególnych motywów i trybów przeglądarki. Użytkownik przeglądarki może określić czas, w którym dane ustawienie aktywowane jest samoczynnie.

Nowością jest także szybsze przełączanie kart, możliwe bez konieczności odwiedzania galerii kart. Jak to robić? Wystarczy wykonywać gest przesunięcia w jedną lub drugą stronę na dolnym pasku przeglądarki.

Opera 55 jest już dostępna do pobrania poprzez naszą bazę plików. Zachęcam gorąco do wypróbowania jej możliwości!

Źródło: Opera