Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowe PowerToys 0.14 dla Windowsa 10 już są
Wtorek, 03 Grudzień 2019 15:29, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft powertoys
Sprawdźcie ich możliwości. 

Słyszeliście kiedyś o Microsoft PowerToys? Ten zestaw narzędzi dla miłośników grzebania w systemie operacyjnym i dostosowywaniu go do swoich upodobań w maju zagościł na Windowsie 10. Dodatki dedykowane kiedyś wyłącznie power userom teraz udostępniane są w przystępnej każdemu formie. PowerToys dla Windows 10 otrzymały właśnie kolejną aktualizację.

W PowerToys 0.14 znacząco poprawiono działanie FancyZones, dopracowując działanie najważniejszych jej funkcji. Apka ma teraz ustawienie pozwalające wyłączyć ją w zdefiniowanych przez użytkownika aplikacjach. Microsoft poprawił także błąd pozwalający jej przejmować kontrolę nad klawiszami numerycznymi.Zmiany nie ominęły także mikronarzędzia PowerRename, pozwalającego w mgnieniu oka zmienić nazwy wielu plików jednocześnie. Okno dialogowe można zmieniać, choć Microsoft zapowiada dalsze poprawki w aspekcie DPI. W programie pojawiły się także funkcje autouzupełniania i autopodpowiedzi.Wiem, trudno nazwać nową wersję aplikacji PowerToys wielką aktualizacją, ale warto o niej napisać choćby po to, aby część z Was zapoznała się z tą… ciekawostką..

W skład PowerToys wchodzi wiele przydatnych niewielkich narzędzi, które ułatwiają m.in. pracę na wielu pulpitach, pełnią funkcję menadżera skrótów klawiaturowych, nadzorują pracę akumulatora, czy też pozwalają wygodniej przeglądać treść wielu dokumentów.