Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 za darmo dla użytkowników Windowsa 7 i 8. Skorzystacie?
Poniedziałek, 02 Grudzień 2019 09:58, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows 10 za darmo
Skorzystajcie, póki możecie.

Wielkimi krokami zbliża się TEN DZIEŃ. Dzień, w którym Microsoft ostatecznie zakończy wsparcie dla systemu Windows 7 i przestanie udostępniać dla niego aktualizacje bezpieczeństwa. Według najnowszych danych z popularnego OSu giganta z Redmond korzysta obecnie aż 26,90% wszystkich komputerów. Wiemy, że wielu z Was uparcie tkwi przy systemie, który z dniem 14 stycznia 2020 roku stanie się potencjalnie niebezpieczny. A co byście powiedzieli na to, gdybym powiedział, że możecie ulepszyć Windowsa 7 do "dziesiątki" za darmo? Brzmi kusząco, prawda?

Windows 10 za darmo dla posiadaczy Windowsa 7 i Windowsa 8/8.1


Windows 10 oferowany był bezpłatnie przez pierwszy rok od premiery wszystkim posiadaczom legalnych wersji Windowsa 7 i Windowsa 8.1. Było tak jedynie w teorii, bowiem Windows 10 za darmo wciąż dostępny jest w postaci ulepszenia, o czym regularnie od grudnia 2017 roku donoszą użytkownicy systemu z całego świata. Windowsa 7, 8 i 8.1 do nowszej wersji może ulepszyć każdy z Was. Jak?

Wystarczy pobrać program Media Creation Tool z naszej bazy plików, a następnie wpisać klucz produktu do zainstalowanego już Windowsa w jednej ze starszych wersji. Po procesie ulepszania OSu do nowszej wersji dostaniecie cyfrową licencję na Windowsa 10 - takie to proste!

Na Reddicie internauta podający się za pracownika amerykańskiego giganta podaje, że Microsoft od początku planował, aby starsze wersje systemu można było ulepszać do nowszych wersji dłużej niż przez rok. Groźba możliwości ulepszenia limitowanego czasowo była rzekomo wyłącznie zagrywką marketingową.

windows 7 wsparcie

Należy jednocześnie zaznaczyć, ze Microsoft podaje, że Windows 10 aktywowany po 31 grudnia 2017 za pomocą powyższej metody nie posiada ważnej licencji. Akceptacja procesu aktywacji nie jest równoznaczna z nabyciem praw do licencji. Tajemnicą pozostaje to dlaczego Microsoft mimo wszystko nie postanowił zablokować możliwości aktywacji, skoro jest to na pewno bardzo proste.

Przy okazji odsyłamy Was do naszego artykułu "Windows 10 za darmo (lub półdarmo)? Da się! Oto kilka sposobów", w którym opisujemy inne sposoby na taniego lub darmowego Windowsa 10.Źródło: Reddit