Instalki.pl » Aktualności » Software » Twórcy NordVPN prezentują NordPass - to menadżer haseł
Piątek, 29 Listopad 2019 14:09, Wpisany przez Maksym Słomski
nordpass
Jak przechowywać hasła? Właśnie tak.

W dzisiejszych czasach wykorzystywanie jednego lub dwóch haseł do wszystkich swoich kont i usług online nie jest szaleństwem, ale czystą głupotą. Podobnie nierozważnym działaniem jest wykorzystywanie haseł pokroju "123456", "haslo", "qwerty" i zasłanianie się argumentem, że "kto by to wszystko spamiętał". Mamy 2019 rok i istnieją menadżery haseł, które pomagają bezpiecznie je przechowywać. Najnowszym jest NordPass - aplikacja stworzona przez osoby odpowiedzialne za NordVPN, który ostatnio był przedmiotem naszej recenzji.

"Niektórzy uważają hasła za nieistotne i wolą przechowywać w swojej pamięci ważniejsze ich zdaniem rzeczy. Inni mają problemy z zapamiętywaniem trudnych kombinacji liter i cyfr. Rozumiemy to i dlatego wymyśliliśmy NordPass" - mówi Ruby Gonzalez z NordVPN.

NordPass to menadżer haseł, który pozwala przechowywać wszystkie Wasze hasła, notatki, loginy i numery kart kredytowych w ramach jednej, bezpiecznej aplikacji, zabezpieczonej pojedynczym hasłem. Narzędzie korzysta z szyfrowania XChaCha20 dla sejfu z hasłami i Argon 2 dla zabezpieczania haseł. Użytkownicy apki mogą wykorzystać także autentykację dwuskładnikową na etapie uzyskiwania dostępu, dla jeszcze wyższego poziomu zabezpieczeń.

nordpass 2

Twórcy zapewniają, że przy tworzeniu NordPassa zadbali o to, aby nie mieć dostępu do nieszyfrowanych danych użytkowników swojej usługi.

"Informacje o przechowywanych hasłach należą wyłącznie do użytkowników - dlatego nasz produkt tworzyliśmy w myśl zasady "zerowej wiedzy". Zanim Twoje dane dotrą do naszych serwerów, są już zaszyfrowane na Twoim urządzeniu. Oznacza to, że nie mamy żadnych informacji na temat treści zapisanych w twoim skarbcu" - wyjaśnia Ruby Gonzalez.

Wszystkie hasła można synchronizować w jednym momencie pomiędzy maksymalnie 6 urządzeniami. Użytkownik może także udostępniać wybrane treści - hasła, notatki, numery kart - ze swoją rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.

nordpass 3

Z menadżera haseł NordPass można korzystać w formie aplikacji na systemy Android oraz iOS, a także jako rozszerzenia dla przeglądarek Chrome, Firefox, Opera, Brave i Edge.

Ceny nowej usługi są różne w zależności od okresu subskrypcji. W planie 2-letnim cena 1 miesiąca korzystania z NordPass wynosi 2,49 dolarów, czyli ok. 10 złotych.

Źródło: NordPass