Instalki.pl » Aktualności » Software » Korzystasz z Avasta albo AVG? Możesz mieć problem z Windows 10
Środa, 27 Listopad 2019 12:48, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows 10 avg avast
Uwaga.

Jeśli korzystasz z oprogramowania antywirusowego dostarczanego przez firmy Avast lub AVG powinieneś uważać na etapie aktualizacji systemu Windows 10. Firma Microsoft ostrzega o konieczności zainstalowania najnowszych poprawek dla aplikacji Avast Antivirus i AVG Antivirus przed aktualizowaniem Windowsa 10 do wersji 1903 lub 1909.

Przestarzałe wersje aplikacji od AVG i Avasta (19.5.4444.567 i starsze) są w stanie blokować nowe łatki dla Windowsa 10 i zapobiegać ich instalacji. Aktualizacja przebiega wprawdzie pomyślnie przy wykorzystaniu narzędzia Media Creation Tool, ale nowe wersje systemu pracują wtedy niestabilnie. Na wszelki wypadek firma Microsoft wyłączyła możliwość wdrażania majowej i listopadowej aktualizacji Windowsa 10 na komputerach z tym oprogramowaniem.


Nowy Avast Antivirus 19.8

"Zalecamy, aby nie podejmować prób ręcznej aktualizacji za pomocą przycisku Aktualizuj teraz lub narzędzia Media Creation Tool, dopóki nie zostanie zainstalowana najnowsza wersja aplikacji Avast lub AVG, a aktualizacja Windowsa 10 do wersji 1903 lub 1909 nie zostanie automatycznie zaoferowana", podaje Microsoft.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy Windowsa 10 o problemach donosili już od sierpnia, jednakże Microsoft dopiero teraz je zdiagnozował.

Najnowsze wersje AVG AntiVirus FREE i Avast Free Antivirus pobierzecie z naszej bazy plików.


Źródło: Microsoft