Instalki.pl » Aktualności » Software » Profesjonalny edytor audio Audacity otrzymał właśnie aktualizację
Sobota, 23 Listopad 2019 08:39, Wpisany przez Maksym Słomski
Audacity 2.3.3 pobierz
Dobra aplikacja do edycji dźwięku.

Audacity to jeden z programów-dinozaurów, które mimo wielu lat na karku po dziś użytkowane są przez miliony osób na całym świecie. Od premiery tego darmowego wieloplatformowego, otwartoźródłowego edytora audio minęło już ponad 19 lat, ale nie oznacza to, że program został porzucony. Jego twórcy z The Audacity Team wciąż go aktualizują i udostępnili właśnie nową wersję programu.

Nowa wersja aplikacji przynosi naprawdę sporą liczbę zauważalnych usprawnień. Wśród najważniejszych wymienia się podzielenie efektu wyrównywania na dwa efekty - Filtr Krzywej (Filter Curve) i Korektor Graficzny (Graphic EQ). Ustawienia wstępne otwierane za pomocą przycisku zarządzania są teraz aktywne i działają. Pojawiło się także ustawienie jakości próbek dla eksportu AAC / M4A. Ponadto:

  • Usunięto Nyquist Workbench (używajcie wbudowanych funkcji nyquist)
  • Usunięto narzędzie Vocal Remover (użyj funkcji Vocal Reduction)
  • Usunięto "Normalizuj przy ładowaniu" (zamiast tego normalizuj w razie potrzeby podczas eksportu)

Audacity 2.3.3 pobierz 3

Audacity 2.3.3 to prócz garści widocznych zmian także zmiany niewidoczne. Ekipa odpowiedzialna za rozwój programu informuje, że przy okazji najnowszej aktualizacji usunięto ponad 150 bugów sprawiających problemy użytkownikom Audacity 2.3.2. Wśród tych bardziej irytujących wymienia się:

  • 2112 - crash podczas otwierania ustawień korekcji w makrze
  • 2127 - crash podczas usuwania ścieżki w stanie Nagrywanie / Pauza
  • 2176 - crash przy próbie przesunięcia w czasie wielu ścieżek
  • 2141 - tabulacja pomiędzy etykietami przestała działać
  • 2200 - odmowa eksportu niektórych dużych plików (4 GB) ze względu na rozmiar

Audacity 2.3.3 dostępny jest na systemy operacyjne Windows, Linux i macOS - pobierzecie go z naszej bazy plików. Niestety, aplikacja wciąż nie działa do końca poprawnie na systemie macOS Catalina. Istnieje jednak sposób na obejście problemów, który znajdziecie tutaj.


Źródło: Audacity