Instalki.pl » Aktualności » Software » Alternatywa dla 3D Studio Max? Nowy Blender 2.81 - zobaczcie wszystkie zmiany
Piątek, 22 Listopad 2019 14:56, Wpisany przez Maksym Słomski
Blender 2.81 zmiany
Blender jest teraz jeszcze lepszy.

Blender to otwartoźródłowy, multiplatformowy program do obróbki grafiki cieszący się bardzo dużym uznaniem w środowisku twórców. Lipcowa aktualizacja Blendera do wersji 2.8 była niemałym wydarzeniem. Po blisko czterech miesiącach udostępniono Blendera 2.81, który nie zwiastuje może rewolucji, ale wprowadza garść poprawek i przydatnych zmian. Postanowiłem przybliżyć Wam te najważniejsze.

Jedną z dwóch najważniejszych implementacji jest wsparcie dla możliwości kart graficznych NVIDIA RTX i ich silnika renderowania o nazwie OptiX, który wykorzystuje rdzenie CUDA. Konfiguracje wyposażone w karty z rdzeniami RT będą renderowały jeszcze sprawniej. Nie mniej istotną zmianą jest nowość w postaci obsługi multiplatformowego algorytmu Intel Open Image Denoise, który pomaga odszumiać scenę dzięki możliwościom oferowanym przez sztuczną inteligencję.

blender 2.81 denoise

Użytkownicy ucieszą się także na wieść o nowych narzędziach do rzeźbienia, voxel remesh i quad remesh. Zmienił się układ narzędzi i menu, któremu nadano w końcu nieco więcej logiki. Dodano kolejne shadery, dopracowano narzędzia animacji oraz poprawiono działanie silnika Eevee.

Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Program Blender pobierzecie z naszej bazy plików na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.


Źródło: Blender