Instalki.pl » Aktualności » Software » Zorin OS 15 Lite zastąpi Ci Windows 7 - śmiało, spróbuj
Czwartek, 21 Listopad 2019 11:59, Wpisany przez Maksym Słomski
Zorin OS 15 Lite pobierz 1
Jedna z najlepszych dystrybucji Linuxa.

Windows 7 już 14 stycznia 2020 roku utraci wsparcie i nie będą udostępniane dla niego poprawki bezpieczeństwa. Wiele osób ceni sobie "siódemkę" za szybkość działania na starszych komputerach i nie wyobraża sobie zakupu i przesiadki na Windowsa 10. Z myślą o takich właśnie osobach powstał darmowy Linux Zorin OS 15 Lite, który trafił już do naszej bazy plików.

Zorin OS 15 Lite stworzono z myślą o zastąpieniu przestarzałego już Windowsa 7, czego nie ukrywają sami twórcy OSu w swoim komunikacie. Wersja bazująca na Ubuntu 18.04 LTS wykorzystuje najnowsze środowisko Xfce 4.14, które gwarantować ma prostotę obsługi i łatwą tranzycję z systemu Microsoftu sprzed lat. Zerknijcie tylko wyżej wygląda pulpit Zorina - czy nie przywodzi Wam na myśl właśnie "siódemki"?

Zorin OS 15 to bez dwóch zdań jedna z ładniejszych i bardziej dopracowanych dystrybucji Linuxa. Użytkownik minimalistycznej wersji Lite może bez problemu personalizować jej wygląd, dopasowując w zasadzie wszystko do własnych potrzeb - fonty, kolorystykę, czy też ikony.

Zorin OS 15 Lite 2

Omawiany Linux ma Snapa, Flatpak i wsparcie dla Flathub, co pozwala łatwo instalować kolejne aplikacje. Uwagę zwraca stworzony na wzór windowsowego tryb wyciszenia powiadomień o nazwie "Nie przeszkadzać".

Zorin OS 15 Lite 2

Zorin OS 15 Lite w przeciwieństwie do Windowsa 7 jest i będzie systemem bezpiecznym - zapewniają to stałe aktualizacje bezpieczeństwa z Ubuntu 18.04 LTS. Naprawdę nie rozumiem dlaczego ktoś miałby tkwić uparcie przy Windowsie 7 zamiast dać szansę nowoczesnemu Linuxowi.

Chcecie pobrać Zorin OS 15 Lite? Śmiało, klikajcie:


Czy Zorin OS 15 Lite faktycznie jest w stanie godnie zastępować Windowsa 7? Sprawdzimy to dla Was!

Źródło: Zorin Group