Google Earth z ogromną aktualizacją dodającą możliwość… „opowiadania historii”

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google Earth z ogromną aktualizacją dodającą możliwość… „opowiadania historii”
Ponad dwa lata minęły od przeprojektowania usługi Google Earth. Zaawansowany program pozwalający na wirtualne zwiedzanie naszej planety cieszy się sporym zainteresowaniem. Dowodem na to niech będzie nowa ogromna aktualizacja, z której dobrodziejstw może skorzystać teraz każdy użytkownik.

Jeśli korzystacie z Map Google, to zapewne kojarzycie funkcję znaczników oraz oś czasu. W największym skrócie – nowości w Earth to połączenie dwóch wyżej wspomnianych opcji, lecz na nieco większą skalę. Chodzi o możliwość swoistego „opowiadania historii”. Już tłumaczę na czym dokładnie polega aktualizacja.

Nowość została świetnie zobrazowana na materiale promocyjnym. Wyobraźcie sobie, że chcecie spisać losy Waszej babci, ale w nieco bardziej nowoczesny i niekonwencjonalny sposób. Google Earth umożliwi Wam od teraz dodawanie znaczników w określonych miejscach na globie, dodanie do nich zdjęć/filmów, a także opisu, co działo się na danym terenie. To jednak nie wszystko.

Nie chodzi tu o pojedyncze obszary, ale coś na podobieństwo filmu dokumentalnego w slajdach. Po dodaniu wszystkich elementów historii możemy ją zapisać i zaprezentować w formie interaktywnego materiału. Tak przygotowaną opowieść można przenieść na Dysk Google i udostępnić ją wybranym osobom.

Pierwszą moją myślą po ujrzeniu aktualizacji Google Earth było: „świetny sposób na udokumentowanie swoich podróży”. Jeśli więc uwielbiacie zwiedzać świat, to warto nową funkcją się zainteresować.

Źródło: Android Police

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.