Instalki.pl » Aktualności » Software » Asystent Google powie Ci o najciekawszych newsach dnia
Wtorek, 19 Listopad 2019 21:11, Wpisany przez Piotr Malinowski
asystent google news 1
Nowa funkcja.

Poranne przeglądanie tablicy na Facebooku w poszukiwaniu najnowszych informacji ze świata może nie skończyć się pomyślnie. Wszystko ze względu na ogromną ilość wieści, której nie sposób ogarnąć przy jednym posiedzeniu. Z pomocą przychodzi Google, które do swojego Asystenta planuje dodać interesującą funkcjonalność.

Wyobraźcie sobie – tak hipotetycznie – następującą sytuację. Wstajecie z łóżka, rozciągacie się i mówicie do telefonu bądź inteligentnego głośnika komendę „Hej Google, odtwórz dla mnie najnowsze wiadomości”. Wtedy robotyczny głos wygłasza dla Was kilka najważniejszych nagłówków z ostatnich kilku bądź kilkunastu godzin. Tak oto w mgnieniu oka jesteście na bieżąco i nie musicie tracić czasu na szukanie tych samych wieści w Internecie.Powyższą funkcję okrzykniętą „Your News Audio” zamierza wprowadzić już niedługo Google. Koncern zastrzega jednak sobie prawo do pomyłek i twierdzi, że w dniu premiery system może nie być idealny. Najnowsze informacje ze świata pochodzić mają od wybranych wydawców – pojawia się tu więc pytanie o obiektywność w doborze źródeł.

Funkcja sama w sobie będzie nieco bardziej rozwinięta niż w przykładzie wyżej przeze mnie wymyślonym. Asystent Google równie dobrze poradzić ma sobie z czytaniem leadów artykułów, by użytkownik był jeszcze lepiej poinformowany. Wszystko zależy od preferencji konsumenta.

Aktualizacja została wdrożona już w Stanach Zjednoczonych. Ekspansja międzynarodowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Źródło: TechCrunch