Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie chcesz aktualizować Windowsa 10? Microsoft Cię zmusi
Poniedziałek, 18 Listopad 2019 09:08, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 aktualizacja
Nie ma żadnego ociągania się!

Firma Microsoft przygotowała niemiłą niespodziankę dla osób, które z różnych powodów postanowiły korzystać z Windowsa 10 w wersji 1803 (April 2018 Update). Gigant z Redmond postanowił wymusić automatyczną aktualizację do nowszej wersji systemu - ta nastąpi już wkrótce. Microsoft w swoim komunikacie zasłania się względami bezpieczeństwa.

"Windows 10 w wersji 1803 (aktualizacja z kwietnia 2018 roku) w edycjach Home i Pro zakończył okres wsparcia technicznego. Usługa Windows Update zainicjuje na urządzeniach korzystających z tej wersji systemu automatyczną aktualizację (użytkownicy będą mogli wybrać dogodny dla siebie czas instalacji). Dzięki temu urządzenia będą otrzymywały comiesięczne poprawki bezpieczeństwa, które są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i poprawnej pracy systemu", wyjaśnia firma.

Trudno jest określić czy system Windows 10 April 2018 Update będzie aktualizowany do wersji 1903, czy też najnowszej - 1909 - która jest już dostępna do pobrania. Windows 10 1909 wciąż nie jest instalowany na komputerach w sposób automatyczny i do jego pobrania jest konieczne manualne sprawdzenie aktualizacji. Microsoft tłumaczy to koniecznością weryfikacji niezawodności systemu na większej liczbie maszyn. Trudno przypuszczać, aby w przyszłości producent nie zdecydował się na podobne postępowanie.

Microsoft obiecuje, że po zainstalowaniu aktualizacji o wybranej przez użytkownika godzinie system nie zrestartuje się samoistnie i będzie czekał na wydanie "ręcznej" komendy ponownego uruchomienia.Przeczytaj też: Aktualizacja listopadowa Windows 10 1909 udostępniona - sprawdzamy nowości

Źródło: Microsoft