„Prywatność ponad wszystko” – przeglądarka Brave z symboliczną aktualizacją 1.0

Piotr MalinowskiSkomentuj
„Prywatność ponad wszystko” – przeglądarka Brave z symboliczną aktualizacją 1.0
{reklama-artykul}Przeglądarka Brave to pomysł byłego dyrektora generalnego Mozilli – Brendana Eicha. Mężczyzna odszedł z organizacji w 2014 roku i postanowił rozpocząć zupełnie nowy projekt. Aktualizacja 1.0 programu jest w pewien sposób symboliczna i rewolucyjna.

Brave z założenia jest przeglądarką, która dba przede wszystkim o prywatność użytkowników, ale nie kosztem szybkości czy funkcjonalności innych opcji. Na ten moment z aplikacji korzysta 8 milionów użytkowników. Projekt może poszczycić się ponadto wsparciem wielu partnerów oraz wydawców pokroju Wikipedii, The Washington Post, The Guardian, Slate oraz LA Times.

brave 2Źródło: Brave

Użytkownicy oglądający reklamy nadesłane przez powyższych wydawców mają szansę na zarobienie kryptowaluty Brave – Basic Attention Token. Internauci mogą ją przechowywać albo przekazywać partnerom przeglądarki, by wspomóc ich rozwój.

Jak prezentują się nowości w aktualizacji 1.0? Zespół odpowiedzialny za Brave skupił się przede wszystkim na lepszej synchronizacji kart i historii. Deweloperzy chcą, aby użytkownicy korzystali z przeglądarki na telefonie oraz komputerze – jednym słowem, wszędzie.

Poprawione zostały także aspekty bezpieczeństwa. Algorytmy odpowiedzialne za blokady trackerów czy niepożądanych treści od reklamodawców zostały usprawnione. Poprawie uległ także program Brave Rewards skupiający się na obustronnej pomocy użytkownikom oraz partnerom.

BRAVE 1

Źródło: TechCrunch

Jeśli jesteście zainteresowani przeglądarką Brave, to TUTAJ możecie ją pobrać i przetestować.

Źródło: TechCrunch

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.