Instalki.pl » Aktualności » Software » Gboard z funkcją dla miłośników emoji oraz GIF-ów
Piątek, 08 Listopad 2019 22:38, Wpisany przez Piotr Malinowski
gboard nowosc 2
Ciekawa funkcja.

Każdego roku emoji staje się coraz popularniejszym środkiem komunikacji, za pomocą którego możemy wyrazić własne odczucia za pomocą jednego czy kilku prostych obrazków. Deweloperzy nie stronią od wykorzystywania fenomenu emotikon – świetnie widać to na przykładzie aplikacji Gboard.

Popularna wirtualna klawiatura wzbogaci się już niedługo o przydatną funkcję, która z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom lubującym się w wysyłaniu emocji oraz GIF-ów. Chodzi w zasadzie o integrację tych dwóch sposobów wyrażania swoich myśli.

Testowany jest dosyć oryginalny system sugestii. Po wpisaniu w pole czatu emotikony, pojawią się pod nią propozycje GIF-ów odpowiadających wybranemu emoji. Na udostępnionych zrzutach ekranu widać, że nowość nie jest jeszcze dopracowana.

gboard nowosc 1Źródło: Android Police

Trudno jednak określić poziom przydatności funkcji. Na szczęście Google będzie oferowało konsumentom możliwość wyłączenia sugestii – opcja rezygnacji z nowości na pewno spodoba się osobom z wolnym łączem lub ograniczonym transferem danych.

Nie wiadomo też czy koncern zdecyduje się ostatecznie na globalne wdrożenie opisanej nowości. Na razie dostrzeżona została jedynie przez niewielką grupę internautów. Jak twierdzą – wiele emoji nie ma jeszcze przypisanej grupy GIF-ów. Z tej obserwacji możemy wywnioskować, że funkcja znajduje się jeszcze we wczesnej fazie testów.

Źródło: Android Police