Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple psuje smartfony i tablety nową aktualizacją
Środa, 06 Listopad 2019 12:33, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
revolut prywatnosc
Póki co lepiej wstrzymać się z instalacją.

Apple z pompą zaprezentowało system iOS 13.2, który wnosił między innymi technologię Deep Fusion polepszającą fotografie robione za pomocą najnowszych iPhone’ów. Szybko okazało się jednak, że nie wszystko złoto, co się świeci. Aktualizacja do iOS 13.2 wniosła sporo usprawnień, jednak spowodowała jeden bardzo ważny problem. Użytkownicy zaczęli bowiem masowo narzekać na to, iż ich iPhone’y oraz iPady nie radzą sobie z multitaskingiem oraz pracą na wielu aplikacjach jednocześnie.

Pierwotnie problem został zauważony przez jednego użytkownika serwisu Reddit. Do wątku szybko dołączyły jednak kolejne osoby zaniepokojone działaniem sprzętów zaktualizowanych do iOS 13.2. Przykładem może być sytuacja, w której korzystamy z serwisu YouTube oglądając film i chcemy przełączyć się na inną aplikację w celu odpowiedzenia na wiadomość – w dużej ilości przypadków okazuje się, że podczas powrotu do YouTube’a iPhone oraz iPad przeładowują aplikację, a oglądany film po prostu… znika.

appleios12problemy2

Nowe oprogramowanie amerykańskiego producenta z jabłkiem w logo ma bardzo agresywnie traktować sytuacje, w których użytkownik chce skorzystać z multitaskingu – jakby nie patrzeć podstawowej funkcji każdego smartfona. Sprawa tyczy się także innych aplikacji. Inna osoba pisze: „patrząc na wątek na Reddicie przełączam się na komunikator Whatsapp, a po powrocie do Reddita cały program odświeża się i ładuje główną stronę”. To wszystko w przypadku smartfonów posiadających odpowiednią ilość pamięci RAM, aby poradzić sobie z tego typu sytuacją.

Obecnie nie jest jasne czy Apple jest świadome opisywanego problemu – producent nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie, jednak można założyć, iż w Cupertino opracowywane są już poprawki. Patrząc na kolejny problem z systemem iOS 13 nie można zaliczyć debiutu tego systemu do udanych.

Ilość poprawek od momentu premiery jest bowiem zatrważająca.

Źródło: PhoneArena