Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook wprowadzi funkcję rozpoznawania twarzy? Wszystko na to wskazuje
Wtorek, 05 Listopad 2019 20:34, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook-rozpoznawanie-twarzy
Wszystko dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przeciek opublikowany przez badaczkę Jane Manchun Wong nie pozostawia złudzeń – Facebook testuje system rozpoznawania twarzy weryfikujący tożsamość użytkowników. Na jakich zasadach będzie działać? Zadaniem konsumenta byłoby wykonanie tzw. selfie wideo, na którym spoglądałby się w różnych kierunkach.

Facebook twierdzi, że nagrany materiał będzie tajny i osoby trzecie nie uzyskają do niego dostępu. Ponadto klip miałby zostać usunięty automatycznie po 30 dniach od daty jego stworzenia. Szczegółów na ten moment brak – funkcja znajduje się we wczesnej fazie testów i nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanie wdrożona.Uproszczona ma zostać także procedura przesyłania zdjęcia identyfikacyjnego do weryfikacji konta. Jej nowa wersja polegać ma na zrobieniu zdjęcia dokumentu tożsamości na płaskiej i dobrze oświetlonej powierzchni i wysłaniu grafiki do Facebooka.

Trzeba przyznać, że pomysł spółki Marka Zuckerberga może już niedługo wzbudzić kontrowersje. Facebook nie cieszy się zbyt dobrą opinią (biorąc pod uwagę aspekt dbania o prywatność internautów), a system rozpoznawania twarzy z pewnością nie polepszy tego stanu. Wystarczy wyobrazić sobie skalę afery, kiedy to z „pomocą” hakerów miliony nagrań znalazłby się w sieci jako publiczna baza danych.

Źródło: Engadget