Instalki.pl » Aktualności » Software » Photoshop dla iPada już dostępny do pobrania za darmo. Jest haczyk
Wtorek, 05 Listopad 2019 13:50, Wpisany przez Maksym Słomski
Adobe Photoshop iPad 2
Nieidealny program.

Od dłuższego już czasu niektórzy miłośnicy marki Apple próbują wmawiać, że iPad jest w stanie z powodzeniem zastąpić komputer. Nie wiem do jakich celów poza oglądaniem filmów na Netfliksie wykorzystują oni te urządzenia, skoro dopiero teraz program tak ważny jak Adobe Photoshop zagościł w wersji na iPady. Można z niego korzystać za darmo przez pierwszy miesiąc, ale potem...

Oprogramowanie marki Adobe stworzono z myślach o iPadach pracujących pod kontrolą najnowszego systemu iPadOS. Jest ono w pełni kompatybilne z softem na komputery z systemami Windows i Mac, co oznacza, że pracę można wygodnie synchronizować pomiędzy poszczególnymi wersjami aplikacji - o ile tylko subskrybujecie usługę Adobe Creative Cloud.

Photoshop dla iPadów będzie absurdalnie drogi


Korzystacie z subskrypcji Adobe Creative Cloud i płacicie za desktopową wersję Photoshopa? Macie szczęście, bowiem rozpoczynając subskrypcję pakietu przed 31 stycznia 2020 roku dostaniecie gratisowo omawianą aplikację. Jeśli jednak będziecie chcieli zapisać się do korzystania z ACC po tej dacie, będziecie musieli najpewniej płacić za mobilną wersję programu osobno, 47,99 złotych miesięcznie.

Adobe Photoshop robi pozytywne wrażenie


Polskiej wersji językowej nie ma - przykro mi. Nie wiem jak wielu z Was z niej korzysta, ale absencja języka polskiego wygląda kiepsko. Dobrze prezentują się z kolei samouczki, także w postaci poradników wideo, witające nowego użytkownika aplikacji.

Adobe Photoshop iPad 1

Mobilna wersja popularnego wśród grafików narzędzia obsługuje akcesoryjną klawiaturę i odczytuje poprawnie gesty usprawniające pracę. Co najważniejsze: Photoshop dla iPadów pozwala na całkiem wygodną pracę nad plikami PSD. Interfejs jest wygodny i wszystko byłoby super, ale...

Adobe Photoshop nie jest oprogramowaniem kompletnym


Osobom dobrze zaznajomionym z softem Adobe błyskawicznie rzuci się w oczy brak wielu zaawansowanych opcji programu. W mobilnym Photoshopie nie uświadczycie w ogóle górnego menu znanego z apki desktopowej. Inteligentnych filtrów nie ma, podobnie jak edycji efektów. Nawet jeśli wyświetlicie niektóre efekty z wczytanego pliku PSD, to nie będziecie mogli ich edytować. Słabo.

Adobe Photoshop iPad 3

Na jakich urządzeniach działa Photoshop dla iPadów?


Photoshopa uruchomicie na następujących modelach iPadów pracujących pod kontrolą systemu iPadOS 13.1:

  • iPad Pro 12.9" 1. i 2. generacji
  • iPad Pro 10.5"
  • iPad Pro 9.7"
  • iPad Pro
  • iPad 9.7" 5. i 6. generacji
  • iPad Air 2
  • iPad Mini 4

Aplikację Adobe Photoshop dla iPadów pobierzecie bezpośrednio z App Store, pod tym adresem.

Źródło: Adobe