Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox kładzie kres irytującym powiadomieniom ze stron
Poniedziałek, 04 Listopad 2019 11:30, Wpisany przez Maksym Słomski
Firefox 72
Brawo!

Firma Mozilla kroczy drogą wyznaczoną wcześniej przez firmę Google w kwestii podejścia do notyfikacji wyświetlanych na stronach internetowych. Jeszcze w sierpniu informowałem Was o tym, że desktopowa wersja Chrome będzie w stanie automatycznie blokować zapytania dotyczące wyświetlania powiadomień o nowych treściach na stronach internetowych. Teraz wiemy, że podobna funkcja zagości w przeglądarce Firefox.

Firefox 72 zostanie wydany w styczniu 2020 roku i rozprawi się z irytującymi oknami dialogowymi wyświetlanymi na coraz większej liczbie stron. Statystyki generowane przez przeglądarkę firmy Mozilla pokazują, że aż 97% użytkowników zamyka okienka z zapytaniem o wyświetlanie powiadomień lub wybiera opcję, aby ich nie wyświetlać. W związku z tym Firefox 72 będzie automatycznie blokował pop-upy z tymi właśnie zapytaniami.

O ile novum będzie domyślnie aktywne, to użytkownik będzie mógł zadecydować o wyłączeniu tej funkcji. Podczas odwiedzania stron wyświetlających blokowane okienko dialogowe w przeglądarce pokazywała się będzie stosowna ikonka informująca o ukrytym powiadomieniu. Użytkownik będzie z jej poziomu mógł aktywować pop-up i ewentualnie aktywować powiadomienia.


Źródło: ZDnet

Nowość pojawiła się już w Firefox Nightly, więc jeśli bardzo chcecie ją przetestować, to macie już taką możliwość.

Przeglądarkę Firefox pobierzecie z naszej bazy plików, w wersjach na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.


Źródło: ZDnet