Instalki.pl » Aktualności » Software » Snapchat pozwoli na własnoręczne narysowanie efektów wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość
Środa, 30 Październik 2019 21:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
snapchat ar 3d
Nadchodzi nowe.

To Snapchat zapoczątkował modę na filtry i wydaje się, że twórcy aplikacji chcą wszystkim o tym przypomnieć. Testowana jest bowiem ciekawa funkcja, która z pewnością spodoba się kreatywnym użytkownikom. Mowa o możliwości rysowania efektów wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

Jak zauważyły osoby korzystające ze Snapchata na system iOS, na pasku z efektami pojawił się specjalny przycisk „Utwórz”. Stuknięcie w niego powoduje uruchomienie narzędzia do rysowania pędzlem. Stworzony filtr 3D działa przy wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości, więc pole do popisu jest spore. Nic nie stoi na przeszkodzie, by potem efektami swojej pracy podzielić się ze społecznością.

snapchat 3d paintŹródło: Engadget

Co z użytkownikami Androida? Niestety – deweloperzy poinformowali, że konsumenci systemu od Google muszą poczekać na nowość co najmniej kilka miesięcy. Na ten moment muszą się oni zadowolić obecnymi możliwościami Snapchata. Miejmy jednak nadzieję, że przez te kilkadziesiąt dni doczekamy się innych wartych uwagi funkcji.

Nie da się ukryć, że powyższa innowacja wydaje się naprawdę ciekawa. Obserwując regularnie obszerną bibliotekę filtrów stworzonych przez społeczność „duszka” jestem pewien, iż wprowadzenie narzędzia 3D Paint spodoba się sporej części użytkowników.

Źródło: Engadget