Instalki.pl » Aktualności » Software » OneDrive z ciemnym motywem już w Halloween
Poniedziałek, 28 Październik 2019 20:52, Wpisany przez Piotr Malinowski
onedrive ciemny motyw 2
Nastrojowo.

Najlepszy moment na wprowadzenie ciemnego motywu do aplikacji? Halloween. Tak przynajmniej sądzi Microsoft, który postanowił właśnie 31 października rozpocząć wprowadzanie wyczekiwanej aktualizacji dla OneDrive. Nowość wdrożona zostanie wtedy jedynie po stronie serwera, więc nie wszyscy użytkownicy otrzymają do niej dostęp od razu.

Mówimy już o finalnej wersji ciemnego motywu dla usługi OneDrive. Dark mode w tym przypadku dotyczy właściwie wszystkich sekcji programu – wyszukiwarki plików, menu, zakładki ze zdjęciami, a nawet panelu ze szczegółami konkretnych danych.

onedrive ciemny motyw 1Źródło: Android Police

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Osoby posiadające wczesny dostęp do aktualizacji zaczęli zgłaszać, że w programie brakuje jakiegokolwiek przełącznika umożliwiającego ręczną aktywację ciemnego motywu. Oznacza to, iż nowość może dotyczyć wyłącznie konsumentów Androida 10. Na ostateczny werdykt musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Nie da się ukryć, że deweloperzy coraz częściej decydują się na wprowadzanie ciemnego motywu do swoich aplikacji. Prym w tej kwestii wiedzie Google, które na „ciemną stronę mocy” przeprowadziło już większość własnych usług.

Źródło: Android Police