Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play: nadchodzą spore zmiany w systemie recenzji
Sobota, 26 Październik 2019 09:08, Wpisany przez Piotr Malinowski
sklep play recenzje 3
Będzie bardziej komfortowo.

Pewne aspekty systemu recenzji w Sklepie Play nie są w pełni przemyślane i dopracowane. Na szczęście Google postanowiło zabrać się za usprawnienie tytułowej sekcji poprzez dodanie dwóch – w zasadzie oczywistych – funkcjonalności. Te znajdują się obecnie w fazie wczesnych testów.

Podczas korzystania z przeróżnych aplikacji zapewne nie raz byłeś świadkiem pojawienia się notyfikacji zachęcającej do oceny usługi. Sam fakt wyskoczenia powiadomienia nie jest tak irytujący jak konieczność przejścia do Sklepu Play w celu zostawienia oceny na temat programu. Koniec z tym! Nadchodzi możliwość napisania recenzji apki prosto z jej poziomu.

Jak możemy zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, nowy ekran „zaproszenia” do wydania sądu zaopatrzony będzie w opcję oceny za pomocą gwiazdek oraz w pole tekstowe pozwalające na przekazanie swoich myśli prosto z poziomu ocenianej aplikacji. Widzimy jednak, że funkcja dopiero raczkuje, więc na jej wdrożenie zapewne jeszcze trochę poczekamy.

sklep play recenzje 1 Źródło: Android Police

Kolejną testowaną nowością jest… specjalna zakładka gromadząca napisane przez nas recenzje produktów. Zostanie ona umiejscowiona w sekcji Moje aplikacje i gry. Po stuknięciu w nią ukażą się kolejne dwie karty – Nieocenione oraz Napisane. Pierwsza dotyczy oczywiście aplikacji, których jeszcze nie oceniliśmy, a druga (analogicznie) zawiera wszystkie już zrecenzowane programy.

sklep play recenzje 2Źródło: Android Police

Nie da się ukryć, że dwie wyżej opisane funkcjonalności mogą okazać się niezwykle przydatne. Publikacja recenzji będzie już niedługo prostsza, a dostęp do wszystkich naszych sądów bardziej komfortowy. Konkretna data implementacji nowości nie została podana.

Źródło: Android Police